Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

با این روش ها استرس خود را مدیریت کنید!!

با این روش ها استرس خود را مدیریت کنید!!

هدف از مدیریت استرس این نیست که استرس از زندگی شما حذف شود هرچه باشد استرس بخشی از زندگی است و حداقل مقداری استرس برای اینکه فعال ،هوشیار و با انگیزه بمانیم ضروری است . مدیریت استرس مجموعه ای از فنون است که به ما کمک می کند تا استرسی که تجربه می کنیم به ن

هنگامی که کار یا تکالیف دانشگاه به شما فشار می آورند چه کار می کنید؟وقتی که احساس می کنید استاد یا کارفرمای شما از عملکرد شما قدردانی نمی کنند چه کار می کنید ؟وقتی دوست شما کس دیگری را برای دوستی پیدا کرده و شما را رها می کند چه کار می کنید؟وقتی قبل از امتحان عصبی یا تحریک پذیر هستید زیرا که در ترافیک گیر کرده این چه کار می کنید؟آیا کنار آمدن دفاعی را انتخاب می کنید یا کنار آمدن فعال را؟

کنار آمدن دفاعی

تعدادی از روش های کنار آمدن با استرس دفاعی هستند کنار آمدن دفاعی تاثیری فوری عامل استرس زا را کاهش می دهد.اما زیان های زیادی نیز دارد. زیان های آن عبارتند از رفتاری نامناسب (مثل الکلیسم ،پرخاشگری ،یا واپس روی ) اجتناب از مشکلات (مثل کناره گیری) یا خود فریبی (مثل دلیل تراشی یا انکار)

به نمونه های کنار آمدن دفاعی زیر توجه کنید:

کناره گیری

وقتی که با موقعیت استرس زایی مواجه می شوید که احساس می کنید نمی توانید آن را کنترل کنید ممکن است دوست داشته باشید از این موقعیت کنره گیری کنید. کناره گیری می تواند هیجانی باشد مثل از دست دادن علاقه یا جسمانی باشد مثل نقل مکان کردن یا تغییر دادن سبک زندگی.

انکار

افرادی که هنگام مواجه شدن با استرس ،کنار آمدن با یک بیماری جدی به انکار متوسل می شوند از تصدیق جدی بودن بیماری خود امتناع می کنند. امکان دارد که جدی بودن بیماری خود را دست کم بگیرند.

مصرف مواد

روش رایج دیگر اما بی تاثیر کنترل کردن موقعیت های استرس زا ،استفاده از الکل یا داروهای دیگر است. استفاده از داروهای روان گران ممکن است آگاهی از منابع استرس را کاهش دهند اما نمی تواند مشکل اصلی را ببرطرف کند

پرخاشگری

برخی افراد وقتی که احساس می کنند تحت استرس قرار دارند کنترل خود را از دست می دهند و به صورت کلامی یا جسمانی با دیگران بدرفتاری می کنند . آنها برای کنار آمدن با تحریکات اجتماعی و گاهی به عنوان پاسخی به ناکامی اغلب از خشونت استفاده می کنند.

موارد زیر راهبردهایی برای کنار آمدن فعال با عوامل استرس زای زندگی روزانه هستند:

1-استرس را در سطح قابل کنترل نگه دارید

2- از پاسخ بدن خود به استرس آگاه باشید

3-بدانید که چه انتظاری باید داشته باشید

4- از دوستان خود کمک بگیرید

5- ورزش کنید

6-افکار استرس زا را به افکاری که با استرس مبارزه می کنند تغییر دهید

7-احساسات خود را ابراز کنید

8-سعی کنید مقداری شوخی کنید

9-من نمی توانم ها را به من می توانم تغییر دهید

10-مراقبه کنید

11-خود را آرام کنید

 

 

 

 

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 697
  • بازدید دیروز: 1458
  • بازدید کل: 4951785