Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

برنامه هاي پشتيبان مراقبت از كودك

برنامه هاي پشتيبان مراقبت از كودك

وقتي كه فرزندم يا پرستار او مريض مي شود، چه گزينه هايي پيش رو دارم؟

بسياري از والدين از مبتلا شدن كودكشان به تب، اسهال، يا شكم درد هراس دارند. بسياري از مراكز مراقبت از كودك، سياست¬هاي نسبتاً سخت گيرانه اي را در قبال كودكان بيمار اتخاذ مي كنند تا از شيوع بيماري جلوگيري كنند. اگر از مراقب روزانه در خانه ، پرستار بچه يا يكي از خويشاوندان براي مراقبت از فرزند خود استفاده مي‌كنيد، مشكلتان حتي بيشتر هم مي‌شود. وقتي پرستار كودكتان بيمار مي‌شود، كسي نيست كه مثل مركز نگهداري جاي او را بگيرد. بيشتر گزينه‌هاي پشتيبان در دو دسته اصلي قرار مي‌گيرند: يافتن شخص ديگري كه از فرزندتان مراقبت كند يا اين كه خودتان در خانه بمانيد. سعي كنيد نوعي برنامه پشتيبان را قبل از نياز به آن در اختيار داشته باشيد. برخي از گزينه هاي پشتيبان عبارتند از:

شخص ديگري را بيابيد

هنگامي كه به دنبال پرستار بچه مي گرديد، پيشاپيش در مورد مراقبت پشتيبان نيز اطلاعات لازم را به دست آوريد. در حالت ايده آل كسي كه از فرزندتان مراقبت مي كند، يك خويشاوند يا پرستار (يا موسسه او)، شخص ديگري را به عنوان پشتيبان براي مواقع اضطراري معرفي مي‌كند، هر چند كه اين مسئوليت بر عهده آنها نيست. در اين حالت، خواستار ملاقات با آن شخص شويد تا از بابت مراقب پشتيبان براي فرزندتان خيالتان راحت شود. اگر چنين حالتي پيش نيامد، سعي كنيد خودتان مراقب پشتيبان جايگزيني را پيدا كنيد. اين پيشنهادات شايد مؤثر واقع شود:

• از يك خويشاوند بخواهيد از كودكتان مراقبت كند. اگر خويشاوند قابل اطميناني داريد كه تقريباً در فاصله كمي از شما زندگي مي كند و حاضر است هر از گاهي از يك كودك بيمار مراقبت كند، خود را خوش شانس بدانيد. بعضي خانواده ها بدليل نزديكي به خانواده نقل مكان مي كنند تا از حمايت خانواده خود استفاده كنند.. بسيار خوب، شايد فقط به اين دليل اين كار را نكرده باشيم، اما عامل مهمي در اين تصميم ما بود».

• سعي كنيد مراقبت از كودك را با شخص ديگري قسمت كنيد. اگر خانواده ديگري در همسايگي¬تان از پرستار بچه يا يكي از خويشاوندان براي مراقبت از فرزندش استفاده مي‌كند، ببينيد آيا مي توانيد با او معامله بكنيد. وقتي كه پرستار بچه شما بيمار شود آنها از دخترت مراقبت مي‌كنند، مشروط به اين كه به آنها قول دهي كه متقابلاً همين كار را برايشان انجام خواهي داد. حتي اگر دوستانتان پرستار بچه داشته باشند و شما نداشته باشيد، باز هم مي‌توانيد با آنها معامله بكنيد؛ مي‌توانيد به پرستار بچه آنها پول بدهيد تا از كودكتان مراقبت كند.

• به موسسه زنگ بزنيد. اگر از طريق يك موسسه پرستار بچه خود را يافته ايد، از آنها بپرسيد كه آيا فهرست اسامي پرستاران بچه براي مواقع اضطراري را دارند. احتمال بسيار كمي وجود دارد كه بتوانيد موسسه اي را در نزديكي خود پيدا كنيد كه خدمات مراقبت از كودكان بيمار در داخل منزل را ارائه دهد. در اين صورت احتمالاً متحمل هزينه بالايي مي شويد، اما اگر نمي‌توانيد كارتان را رها كنيد ممكن است اررزشش را داشته باشد.

• خودتان در خانه پيش فرزندتان بمانيد هيچ كس نمي‌تواند براي تمامي موقعيت ها برنامه ريزي كند. بالاخره روزي مي‌رسد كه با يك كودك بيمار مواجه مي شويد و كسي را نمي يابيد كه از او مراقبت كند، مگر خودتان يا همسرتان. البته، مثل موردِ پرستار پشتيبان، اين گزينه نيز چندين راه حل دارد:

• مرخصي بگيريد. اگر به اندازه كافي از مرخصي روزهاي بيماري/تعطيلاتتان باقي مانده است (يا مرخصي استحقاقي داريد و يا اينكه دو روز از آن را جايي ذخيره كرده‌ايد) و مي توانيد از آنها استفاده كنيد تا از فرزندتان مراقبت كنيد، ممكن است تنها انتخابتان همين باشد. اگر از روزهاي مرخصي¬تان چيزي باقي نمانده است، ببينيد آيا مي توانيد با رئيس خود هماهنگي كرده و اين مشكل را حل كنيد. مادري مي گويد « كارفرماي من بسيار آدم فهميده و انعطاف پذيري است» اگر لازم باشد مي توانم چند روزي سر كار نروم، اما در طول هفته يا در آخر هفته كارهاي عقب افتاده را جبران مي كنم. بنابراين ديگر از مرخصي استفاده نمي كنم». ببينيد آيا رئيس شما نيز اجازه اين كار را خواهد داد.

• كار خود را در منزل انجام دهيد. در دنياي ديجيتال امروز بسياري از كارفرمايان به كارمندان خود اجازه مي دهند كه هر از گاهي از طريق كامپيوتر كه متصل به اينترنت است، كار خود را انجام دهند. مادامي كه مطمئن هستيد كه مي توانيد از كودك بيمارتان مراقبت كنيد و در همان حال كار خود را نيز انجام دهيد، بهترين راه حل را انتخاب كرده ايد.

• با همسر خود به نوبت از فرزندتان مراقبت كنيد. اگر كودكتان براي چند روز مريض باشد، مي توانيد روزها را بين خود تقسيم كرده يا هر روز را به دو نيم تبديل كنيد.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان