Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

اين اشتباهات خوشبختي شما را مي‌كشند

اين اشتباهات خوشبختي شما را مي‌كشند

هميشه مي‌خواهيد بهتر و بهترين باشيد؟ مي‌خواهيد بي‌عيب و نقص باشيد؟ خب بهترين و كامل‌ بودن تقريبا غيرممكن است بايد بدانيد كه اگر تمام تلاش‌تان را مي‌كنيد كه موفق باشيد، همين يعني اينكه شما «عالي» هستيد.

 

 

 

 

 

اگر به دنبال خوشبختي مي‌گرديد، بايد بدانيد كه اين اشتباهات خوشبختي شما را مي‌كشند!

بزرگ‌ترين مانع خوشبختي شما چيست؟
شايد خودتان، تعجب كرديد؟! در بسياري از مواقع ما خوشبخت نيستيم زيرا راه‌هاي خوشبختي در دسترس‌مان را نمي‌شناسيم و به جاي آنكه به استقبال خوشبختي برويم، راه ورود آن به زندگي‌مان را سد مي‌كنيم.

دكتر فيل مك‌گرا از مشهورترين روانشناسان جهان است كه برنامه تلويزيوني هفتگي‌اش صدها ميليون تماشاگر دارد. در آستانه شروع سال 2013 او در مطلبي در شماره ويژه مجله اپرا وينفري، متذكر شد كه خوشبختي چيزي دست‌نيافتني نيست.
به نظر دكتر فيل تنها با اجتناب از 10 اشتباه مي‌توان خوشبختي پايدار را در زندگي به دست آورد.

 


1. امروز مهم است يا فردا؟
زندگي كردن در ترس


خيلي از انسان‌ها در هراس از فردا زندگي مي‌كنند. سايه ترس روي زندگي آنها گسترده شده و مدام از اين مي‌ترسند كه فردا چه خواهد شد. اما يك لحظه منطقي فكر كنيد، شما كه نمي‌توانيد فردا را كنترل كنيد، اما چيزي كه مي‌توانيد آن را كنترل كنيد زندگي خودتان، در همين لحظه است. ترس‌تان در مورد آينده را كنار بگذاريد و ياد بگيريد همين لحظه را دوست داشته باشيد و از آن لذت ببريد.
آنچه بايد بدانيد اين است: اين لحظه‌اي كه در آن هستيد ديگر تكرار نمي‌شود، پس قدر آن را بدانيد.

 


2. همين حالا شكر كنيد
شکر گزار نبودن


هرروزي را كه مي‌گذرانيد بايد همراه با شكرگزاري باشد. قطعا اگر فكر مي‌كنيد كه دليلي براي شكرگزاري نيست به اين فكر كنيد كه زنده هستيد و مي‌توانيد هركاري كه مي‌خواهيد با زندگي‌تان انجام دهيد.
به اين فكر كنيد كه حتما در زندگي شما نكات زيادي هستند كه بايد براي آنها خوشحال باشيد. كافي است كاغذي برداريد و هرچيزي را که فكر مي‌كنيد در زندگي‌تان ارزش دارد بنويسيد، آن وقت مي‌بينيد كه بايد شكرگزار باشيد.

 


3. خوشبختي يعني خوب خوابيدن
دیر خوابیدن


كافي است چندروز خوب نخوابيد تا فكر كنيد كل جهان به هم ريخته است و هيچ‌چيز خوب نيست و هيچ اميدي به آينده وجود ندارد. كم‌خوابي تمركز شما را مي‌گيرد و سرعت عمل فكري‌تان را كاهش مي‌دهد. همه اينها باعث مي‌شود دنيا پيش چشم‌تان تيره و تار شود. براي فرار از اين حالت چه مي‌كنيد؟ به قهوه پناه مي‌بريد؟ كافئين قهوه باعث مي‌شود كه احساس اضطراب و ترس سراغ‌تان بيايد و اوضاع بدتر از اين شود.

 


4.
به چه پناه مي‌بريد؟
پناه بردن به راه‌هاي نامناسب


وقتي احساس خوشبختي نمي‌كنيد چه مي‌كنيد؟ به سيگار پناه مي‌بريد؟ يا ممكن است سراغ موارد نامناسب ديگر مثل موادمخدر برويد؟ اين كارها مي‌تواند وضعيت را از آنچه هست هم بدتر كند. بايد بدانيد كه آنچه به آن پناه برده‌ايد درست و سالم است يا نه، مثلا پناه بردن به غذاها هم در زماني كه احساس خوشبختي نمي‌كنيد، يك اشتباه است.

 


5. شما قاضي هستيد يا وكيل مدافع؟
قضاوت كردن در مورد ديگران


سعي كنيد كه اطرافيان‌تان را درك كنيد و بفهميد نه اينكه در مورد آنها قضاوت كنيد. شايد اين كار سخت‌ترين كار باشد اما زندگي شما را ساده مي‌كند. همدل و دلسوز ديگران باشيد و آنها را دوست داشته باشيد تا زندگي خوشحالي داشته باشيد. با اين شيوه‌ مي‌توانيد خوشبختي پايدار را به زندگي‌تان وارد كنيد.میگناirهمدلي و همراهي كليد ارتباط است و با ارتباط است كه شما از تنهايي خارج مي‌شويد و مي‌توانيد همراهي و همدلي ديگران را داشته باشيد و هرگز تنها نمانيد.

 


6. كدام نيمه مهم است؟
شكايت كردن


فكر مي‌كنيد كسي وجود دارد كه از يك فرد غرغرو و هميشه شاكي خوشش بيايد؟ اگر خودتان آن آدم هميشه شاكي و بداخلاق و عصباني باشيد چه؟ شايد شما هميشه اين احساس را داريد كه آدمي منطقي هستيد و هميشه براساس واقعيات قضاوت مي‌كنيد، اما اگر همه به شما مي‌گويند «بدبين» بد نيست كه در ديدگاه‌هاي خودتان تجديدنظر كنيد و به جاي ديدن نيمه خالي ليوان، هميشه نيمه پر ليوان را ببينيد. با خوش‌بيني زندگي زيباتر مي‌شود و احساس خوشبختي به زندگي شما وارد مي‌شود.

 


7. از خودتان بدتان مي‌آيد؟
اول خودت، بعد ديگران


پژوهش‌ها مي‌گويند كه حدود 15درصد از زنان از وضعيت جسمي و شكل ظاهري خود راضي نيستند. اين بسيار ناراحت‌كننده است. شما