Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

خودآگاهی گام اول خلاقيت

خودآگاهی گام اول خلاقيت

اولين قدم به سوي خلاقيت و خود شکوفايي شناخت خويشتن است.بنابراين اگر هم اکنون از خودتان سؤال کنيد که،«من کيستم؟»چه پاسخي داريد؟از شما نمي خواهم نام و نام خانوادگي و ميزان تحصيلات و درآمد خود را اعلام کنيدمن مي خواهم باور شما را در مورد خودتان بدانم.اين باور پايه و اساس زندگي شما و عامل اصلي در تعيين خوشبختي شما است.چرا؟

زيرا انسان ها همان گونه که خود را باور داشته باشندمي انديشند و زندگي مي کنند،يعني افکار و انديشه هاي شما که کيفيت زندگي شما را خلق مي کنند.حاصل باور شما در مورد خودتان است.باور ما در مورد خودمان،يعني عزت نفس ما و عزت نفس ما يعني پايه و اسا شخصيت ما.همانطور که خداوند مي فرمايد وقتي انسان را کامل کردم و از روح خودم در او دميدم بسياري از انسان ها از اين هويت خود غافلند و نمي دانند که روح الهي دارند و مي توانند روي کره زمين زندگي عالي داشته باشند و جانشين شايسته اي براي خداوند روي زمين باشند.

ما مي توانيم آنگونه که مي خواهيم زندگي کنيم.ما هم مي توانيم مثل همه بزرگان تاريخ از زندگي خود يک شاهکار بسازيم.هيچ ترديدي در اين مورد نبايد داشته باشيم.کليد اين کار در افکارمان قرار دارد.جسم ما محدوديت دارد اما روح الهي ما بيکران است و حد و مرز ندارد.هوش و استعداد هاي ما نيز بخشي از همان روح بيکران الهي ما است،نه جزئي از جسم محدود ما.

زندگي هدفمند:

در زندگي به دنبال چه هستيد؟

آيا شما هم مثل بسياري از مردم به دنبال خوشبختي هستيد؟

آيا شما هم مانند بسياري از مردم تصور مي کنيد پول،مقام و امثال آن خوشبختي مي آورد؟

آيا مي دانيد بسياري از افراد به ظاهر خوشبخت که داراي پول،مقام و ثروت هستند،از افسردگي رنج مي برند و از داروهاي آرام بخش استفاده مي کنند؟بهترين تعريفي که از انسان خوشبخت ميدانم عبارت است از:فردي که مي داند چگونه و تحت هر شرايطي از زندگي لذت ببرد،به خصوص وقتي که اطرافيان او عصباني و ناراحت هستند.

بديهي است که انسان خوشبخت هم کمبودهاي زندگي را احساس مي کند اما براي رفع آن ها تلاش مي کند و در نتيجه نه تنها خود از کمبودها رنج نمي برد بلکه کسي را هم رنج نمي دهد.حتما" مي پرسيد،«چگونه مي توانيم از زندگي لذت ببريم؟»

پاسخ بسيار ساده است:راه لذت بردن از زندگي اين است که در زندگي هدف داشته باشيد.

فراموش نکنيد که عظمت انسان ها به اندازه عظمت هدف آنهاست.

زندگي هدفمند يعني هم در زندگي پيشرفت کنيد و هم از امکانات و مواهبي که خداوند آفريده لذت ببريد و هم به فکر خدمت به ديگران باشيد.اجازه دهيد خير در زندگي شما جاري شود.

اگر در زندگي هدف داشته باشيد،واقعا از زندگي لذت خواهيد بردو احساس آرامش خواهيد داشت.چرا؟براي اينکه احساس پوچي و بيهودگي نمي کنيد و هر قدم شما در جهت هدف شماست.

الگوي زندگي:

هيچ چيز بهتر از داشتن يک الگوي موفق در زندگي نيست.پس شما هم بايد انسان هاي موفق جامعه و تاريخ را پيدا کنيد و روش زندگي آن ها را دنبال کنيد.بد نيست بدانيد که انسان هاي موفق هرگز از عبارات زير استفاده نمي کنند:

-شرايط خيلي نااميد کننده است،ما هرگز نمي توانيم پيشرفت کنيم.

- هيچ وقت اوضاع به نفع ما نبوده است.

- بعضي آدم ها خيلي خوشبخت هستند.

انسان موفق از اينگونه عبارات استفاده مي کند:

- اين،مانع کوچکي است.خيلي زود آن را از سر راه بر مي دارم.

- در اين حادثه تلخ نکته مثبتي براي همه ما وجود دارد.

-خوشبختي هر کس دست خودش است.

-زندگي عالي است.

در واقع دو گروه جملات فوق،نشان مي دهند که انسان ها دو گروه هستند:

گروه اول افراد بدبين هستند و شرايط را نامساعد و ناگوار مي دانند و گروه دوم همان شرايط را مي بينند،اما به نقاط روشن ان توجه دارند.اگر مي خواهيد همواره از زندگي لذت ببريد

بايد ويژگي هاي منفي را کنار بگذاريد و به دنبال ويژگي هاي مثبت باشيد.از جمله بايد همواره از عبارات مثبت و اميدوار کننده استفاده کنيد.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 982
  • بازدید دیروز: 2605
  • بازدید کل: 5121130