Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

آیا مثبت اندیشی تغییر ایجاد می کند ؟

آیا مثبت اندیشی تغییر ایجاد می کند ؟

«تفکر مثبت» یکی از رایج ترین توصیه هایی است که به افراد علاقه مند به رشد فردی میشود. اغلب گفته می شود که اگر افکار منفی داشته باشید موفقیت و شادمانی تقریباً غیرممکن است. در این مقاله بررسی می کنیم که این مسئله درست است یا خیر ؟

" این مقاله توسط Morty Lefkoe نوشته شده است ، او به مدت 45 سال برای ایجاد تغییرات پایدار در زندگی خود تلاش کرد تا زمانی که راهی برای کنار گذاشتن اعتقاداتی که او را عقب نگه می داشتند پیدا کرد . او یافته هایش را به یک فرآیند قابل تکرار برای کمک به دیگران تبدیل کرد .در نهایت 150000 نفر و بیش از 50 شرکت، به کمک او باورهای محدود کننده خود را کنار گذاشتند "

افکار منفی از کجا می آیند؟
اگر شما افکار منفی داشته باشید مانند: «من احتمالاً در پروژه جدید موفق نمیشوم»، « او واقعاً مرا دوست ندارد» و «من دوباره کار را درست انجام نمی دهم.». این جملات در نتیجه ی باورهای منفی است که پیشتر در زندگی شما وجود داشته است. برای مثال در جمله « من احتمالاً در پروژه جدید موفق نمیشوم » در نتیجه ی این باور می تواند باشد: «من آنقدرها خوب کار نمیکنم» و «من توانایی کافی ندارم». و یا جمله « او واقعاً مرا دوست ندارد » نتیجه این باور میتواند باشد: «من دوست داشتنی نیستم» و «مردها راستگو نیستند» و همچنین جمله «من دوباره کار را درست انجام نمی دهم.» نتیجه این باور میتواند باشد: «من هیچ کاری را به طور مطلوب نمی توانم انجام دهم».

بنابراین عاملی که شما را از رسیدن به موفقیت و شادمانی بازمی دارد افکار منفی نیست بلکه باید گفت این افکار بازتاب نوع نگاه شما به جهان است. شما همیشه با باورهای خود درباره زندگی، مردم و خودتان زندگی می کنید. حتی اگر شما از افکار منفی خلاص شوید باز هم باورها در زندگی شما وجود دارند.


مردم برای دورشدن از افکار منفی چه کار می کنند؟
اگر شما سعی کنید از افکار منفی خود فرار کنید ؛ نمی توانید آنها را از بین ببرید. در بدترین حالت شما فقط نتوانستید در حذف این افکار موفق شوید. اما در بهترین حالت این افکار از ذهن شما دور شده اند ولی هنوز از بین نرفته اند بلکه به صورت پنهانی هدایت می شوند. این افکار مثل توپی هستند که تلاش می کنید زیر آب نگه دارید. شما میتوانید برای مدت کوتاهی توپ را زیر آب نگه دارید اما در نهایت از این کار خسته می شوید و توپ از آب خارج می شود.

باورهایی که درباره خود و زندگی دارید عامل به وجود آمدن افکار منفی شماست،در این شرایط مثبت اندیشی فایده ای ندارد. چون ممکن است حتی هنگامی که هیچ فکر منفی ندارید د