Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

لزوم استعداديابی در بزرگسالان

لزوم استعداديابی در بزرگسالان

در حال حاضر افرادي که پس از سالها تحصيل و فعاليت های گوناگون و کسب تجربه اکنون پي به عدم علاقه خود در کار و زندگي خود برده اند کم نيستند افرادی که با گذشت 40 یا 50 سال از عمر خود وقتی به گذشته نگاه می کنند می بينند همه چيز تصادفی بوده نه بر اساس علاقه .

 

 

 

 

در حال حاضر افرادي که پس از سالها تحصيل و فعالیت های گوناگون و کسب تجربه اکنون پي به عدم علاقه خود در کار و زندگي خود برده اند کم نيستند افرادی که با گذشت 40 یا 50 سال از عمر خود وقتی به گذشته نگاه می کنند می بینند همه چیز تصادفی بوده نه بر اساس علاقه و استعداد آنان اين حادثه باعث هدر رفتن زمان ، افزایش هزينه ها و کاهش بهره وری و مشکلات اجتماعي و دلسردی بسيار برای آنان شده است .شما چگونه فکر می کنید آیا مسیری که برای خود و فرزندتان انتخاب نموده اید در راستای توانمندی ذاتی و خدادی شما است و یا به چه میزان به آنچه که لیاقت خود می دانید دست یافته اید ؟

مديريت استعداد فرايندي است که دردهه ي 1990 پديدارشد و کماکان مسير تحول را مي پيمايد. با آگاه شدن مديران بانک ها از اين حقيقت که استعداد ها وتوانايي هاي متصديان بانک آنان است که کسب وکار آنها را به سمت موفقيت هدايت مي کند، بانکها بر آن شده اند که تادر زمينه ي مديريت استعداد وارد عمل شوند و براي حفظ متصديان بانک با پتانسيل بالاي خود تلاش کنند.

در دهه ي 1990 واژه ي جنگ استعداد براي اولين بار توسط شرکت مشاوره اي مکنزي ارائه شد. در بررسي شرکت مکنزي مشاهده شد که بانکهايي که در جذب، توسعه و نگهداري مديران با استعداد موفق تر هستند ميزان سوددهي بيشتري دارند. همين امر سبب شد نگرش به افراد با استعداد براي بانک ها عوض شود و به آنها به ديد يک منبع ايجاد مزيت رقابتي نگريسته شود.

از مديريت استعداد به عنوان آخرين موج در حوزه ي ومديريت منابع انساني ياد مي شود که جستجوي رايانه اي درسال 2011 که درسايت گوگل درباره واژه اي مديريت استعداد انجام گرفت. نشان داد که حدود 000/900/96 بار واژه اي استعداد به عنوان پيشوند يا پسوند ياواژ ه هاي مديريتي به کار رفته است.

مديريت استعداد به دودليل مهم است. دليل اول اين است که مديريت استعداد مطمئن مي سازد که شرکت به طور موفق استعدادهاي ضرروري را به چنگ مي آورد و نگاه ميدارد.

دليل دوم اين است که بدين وسيله پرسنل به شرکت علاقمند مي شوند. مورتون معتقد است که مديريت استعداد براي درگير ساختن پرسنل در شرکت ضروري است دررويکرد سنتي به مديريت منابع انساني توسعه ي افراد تنها درجهت توسعه ي دانش و مهارت هاي موردنياز براي احراز شغل مي باشد اما با گذشت زمان و تاکيد برتوسعه ي نيروي انساني و اهميت پرسنل با پتانسيل بالا براي شرکتها مديريت استعداد جايگاه ويژه اي را در شرکت هاي پيشرو پيدا نمود. درمديريت استعداد به جاي توسعه ي صلاحيت تاکيد بر توسعه ي ظرفيت هاست. درقلب مديريت استعداد توسعه ظرفيت هاي اصلي انساني مد نظر است:

1- ظرفيت يادگيري(بهره ي يادگيري)،

2- ظرفيت تفکر(بهره ادراکي)

3- ظرفيت براي برقراري ارتباط(بهره ارتباط)

4- ظرفيت براي عمل(بهره عمل)

نظرات

 • سلام من ترم آخر کارشناسی نرم افزار هستم اما بشدت افسرده شدم چون احساس میکنم اصلا تو جایگاه خودم نیستم واقعا نمیدونم تو چه زمینه ای استعداد دارم.خیلی سردرگمم.نمیدونم باید همین رشته رو ادامه بدم یا تغییرش بدم
 • با احترام

  براي استعداديابي در بخش نمايندگيها ميتوانيد شهر مورد نظر خود را انتخاب و با نمايندگي آن شهر تماس گرفته و تعيين زمان بفرماييد.
  موفق باشيد
 • من ترم دوم مهندسي برق كنترل هستم ولي اصلا از اين موقعيتي كه توش هستم احساس خوبي ندارم.اصلا ايندمو تو اين رشته نميبينم.من بايد چي كار كنم.؟به اين جو سنگين خونواده و بقيه رو اضافه كنين كه اگه يه راه بهتر و درستي رو پيدا كنم ديگه برام مهم نيستن.
 • اعظم فاضلي اردكاني
  شنبه 4 شهریور 1391 - 07:12
  با سلام و عرض ادب 40سالمه كارشناسي مديريت بازرگاني را در نيمه دوم 91تمام ميكنم در دانشكده علوم پزشكي شيراز 10 سال سابقه كار قراردادي دارم علاقه دارم جزء هيئت علمي دانشكده در رشته مديريتي زير رشته علوم پزشكي شوم لطفا جهت ادامه تحصيل در رشته مورد نظر راهنمايي لازم را نياز دارم
 • سلام من ترم آخر کاردانی رشته حسابداری هستم بعضی اوقات با جان دل درس میخوانم اما گاهی حوصله در خواندن راندارم مثلامشب که باینکه فردا امتحان دارم ولی اصلا حوصله درس خواندن را ندارم.در این مواقع چه کنم؟

  با سلام

  اول از نظر مثبت شما به سایت موسسه تشکر می کنیم و امیدوارم قبل از امتحانتان ان را بخوانید قطعا شب های امتحا ن چنین است انسان ذاتا از تحت فشار بودن بیزار است امتحان هم یکی از این موارد است پس این فقط مشکل شما نیست نگران نباشید با سعی و کوشش و اینکه اینده شما ارتباط به امتحان شما دارد و فردا پس ار امتحان نفس راحتی می کشید ادامه به خواندن دهید.

  شما قطعا موفق خواهید بود و ما نیز برای شما ارزوی موفقیت داریم

  چون لیاقت ان را دارید و انسان صادقی هستید

  موفق باشید
 • سلام .من دانشجو رشته حسابداری هستم بیشتر اوقات حوصله درس خواندن ندارم.یا زمانی که درس میخوانم با موج منفی دیگران نسبت به درس خواندن بی حوصله میشوام لطفا به گویید چه کن؟(ممنونم)
 • سلام
  خدا قوت
  من دانشجوی ترم 7 حسابداری بازرگانیم. ولی علاقه ای به رشته ام ندارم.از طرفی برای ارشد 92 شرکت کردم از تابستونم شروع به خوندن کردم ولی دیگه خسته شدم وااااااقعا علاقه به ادامه تحصیل تو این رشته ندارم.حس میکنم عمرم داره تلف میشه.
  راهنماییم کنید.
  با تشکر
 • با سلام
  من لیسانس فیزیک کاربردی دارم...حدودا 4 سال هم از اتمام درسم گذشته اما چون تا بحال شغل مرتبط با رشته م و مناسبی رو پیدا نکردم تا حدودی ازش دلسرد شدم! اصلا مرددم که آیا فیزیک خوندن من درست بوده یا نه! تا حدی هم به هنر علاقه دارم....اما در مورد ادامه تحصیل دادن برای فیزیک، زیاد امیدوار نیستم...چون هم واقعا سخته و هم بر خلاف تبلیغاتی که میشد بازار کار آنچنانی وجود نداره! به نظرتون باید چیکار کنم؟ در حال حاضر هم دارم زبان میخونم و چیزی نمونده به سطح تافل برسم.

  ممنون
 • با سلام من کارشناس روانشناسی هستم.1ساله فارغ التحصیل شدم.خیلی دوس دارم تو زمینه ای که بیشترین موفقیت را کسب میکنم فعالیت کنم.دنبال یه تست استعداد یابیم بهم کمک کنید ممنون
 • من کارشناس جغرافیا هستم ولی احساس میکنم رشته ای در آن تحصیل کرده ام مورد علاقه ام نیست لطفا راهنمایی کنید
 • سلام. من دانشجوی ترم 6 مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) . فکر میکنم که رشته م رو خیلی دوست دارم ، حتی قبل از دانشگاه به کامپیوتر علاقه مند بودم منتها حالا که دارم این رشته رو میخونم با اینکه نمره هام به نسبت هم کلاسیهام مطلوبه، پیشرفت خاصی نداشته ام، الان دیگه به اینکه تو کامپیوتر استعداد داشته باشم شک کردم میشه راهنماییم کنید؟ لطفا؟
 • با سلام و احترام
  من زن 26 ساله ای هستم با شناختی که درباره خودم دارم از حافظه تصویری فوق العاده بالایی برخوردار هستم خیلی دوست دارم از این حافظه خود در یه کاری استفاده کنم اما نمی دونم در چه جهتی استفاده کنم ممنون میشم کمکم کنید.
  با تشکر
 • سلام من دانشجوی ممتاز رشته کارشناسی حسابداری هستم ودراین زمینه مشغول به کار هستم ولی واقعا ازته دل به این رشته علاقه ندارم وفقط به خاطر مسایل مالی آن را انتخاب کردم.نمیدانم استعدادم درچیست لطفا مرا یاری کنید

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

 • بازدید امروز: 1139
 • بازدید دیروز: 1227
 • بازدید کل: 5051872