Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

نگاهِ تازه‌والدها به دارايي خانواده

نگاهِ تازه‌والدها به دارايي خانواده

آمدن فرزند تازه مي‌تواند وضعيت مالي خانواده شما را دگرگون كند. شايد ناگهان مجبور شويد با درآمد كمتري زندگي خود را بچرخانيد چراكه يكي از زوجين ممكن است مجبور شود كمتر كار كند يا اصلا كار نكند. و مطمئنا هزينه‌هاي بيشتري هم خواهيد داشت مثل هزينه اسباب و لوازم كودك و هزينه نگهداري كودك. در اينجا چند نكته قابل توجه است:

 

آيا به بيمه زندگي نياز داريم؟

بله، اما تعيين ِ مقدار پوشش بيمه‌ي درست آنقدر سخت يا پيچيده نيست كه از آن بترسيد. بيمه زندگي ارزان نيست، اما اتخاذ سياست درست آرامش رواني و تضميني به شما مي‌بخشد كه بعد از مرگ شما وقتي بچه‌ها هنوز كوچك‌اند، خانواده تحت نگهداري مالي قرار خواهد گرفت. دو گزينه اصلي شما بيمه‌ي تمام زندگي (دايمي) يا مدت‌دار است. بيمه مدت‌دار براي خانواده در حال رشد منطقي‌تر است، اما هردو گزينه مزاياي خود را دارند. درباره بيمه عمر بيشتر بدانيد.

 

آيا به بيمه از كار افتادگي نياز داريم؟

اين را در نظر بگيريد: بين سنين 35 تا 65 سالگي – در بهترين سالهاي زندگي‌تان – ممكن است دچار سانحه‌اي آسيب‌زننده شويد كه شما را از كار كردن براي ادامه زندگي باز مي‌دارد. داشتن ِ بيمه از كار افتادگي به اين معني است كه حتي زماني كه نتوانيد كار كنيد سهمي از حقوق معمول خود را ، شايد تا مدتها بعد از انقراض ِ غرامت كارگري يا مزاياي كارمندي، دريافت خواهيد كرد. درباره مواردي كه هنگام انتخاب برنامه خود بايد لحاظ كنيد، اينجا بخوانيد.

 

آيا واقعا به وصيت‌نامه نياز داريم؟

حتما. اگر نداشته باشيد، سرنوشت قيموميت فرزندتان و دارايي‌هاتان را به دست دادگاه مي‌سپاريد. سعي كنيد كه شرايط احتمالي بعد از مرگ خود و همسرتان را در نظر بياوريد. راهنماي ما به شما كمك خواهد كرد تا از پس اين كار سخت احساسي بربياييد.

 

به دنيا آمدن فرزند ما چه تاثيري در وضعيت مالياتي مان خواهد داشت؟

شما مي‌توانيد تقاضاي فرم مالياتي تازه‌اي بر مبناي درآمد خود بدهيد. (بهترين كار اين است كه در اسرع وقت بعد از تولد نوزاد شماره امنيت اجتماعي او را دريافت كنيد). به اضافه، واجد شرايط حق اولاد و حق نگهداري فرزند هم خواهيد شد. براي اطلاعات بيشتر، به راهنماي ماليات خانواده مركز كودك مراجعه نماييد.

 

آيا بيمه سلامت من بايد تغيير كند؟

اگر از طريق محل كار خود بيمه شده‌ايد، لازم است كه فرزندتان را هم به بيمه سلامت كارفرماي خود اضافه كنيد. بيشتر شركت‌هاي بيمه سلامت قوانين و سياست گذاري هاي خاصي براي فرزندان دارند. از عامل خود بخواهيد جزئيات موارد تحت پوشش هزينه درمان كودك و مواردي كه تحت پوشش قرار نمي‌گيرند را برايتان ارسال كند.

 

آيا از پس هزينه نگهداري كودك برمي‌آييم؟

نگهداري كودك بسيار هزينه بردار است. در بازار چرخي بزنيد و هزينه‌هاي مختلف نگهداري را برآورد كنيد – مراكز، مهدها، و شيرخوارگاهها از جمله مهمترين شان هستند. اما تنها مسئله پول نيست. قبل از تصميم‌گيري لازم است هزينه‌هاي مالي را در كفه ديگر نياز به نگهداري كودك قرار دهيد.

 

آيا مي‌توانم در خانه بمانم؟

تنها راه فهميدنش آن است كه به دقت در وضع درآمد خانواده و هزينه‌ها تامل كنيد و آنها را در مقابل هزينه متوسط نگهداري كودك در منطقه سكونت خود ارزيابي كنيد. در حالي كه به بررسي دارايي خود مي‌پردازيد، به هزينه‌هايي كه با نرفتن سر كار مجبور مي‌شويد از بودجه خود حذف كنيد بيانديشيد، مثل رستوران يا صرف غذا بيرون خانه، هزينه رفت و آمد، و خشكشويي.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 2057
  • بازدید دیروز: 3365
  • بازدید کل: 4526267