Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

آموزش مفاهیم مدیریت مالی به نوجوانان

آموزش مفاهیم مدیریت مالی به نوجوانان

مدیریت اقتصادی خوب فقط برای بزرگسالان و کسب و کارها نیست. آموزش مدیریت هزینه در دوران نوجوانی می‌تواند تا دوران بزرگسالی با فرد بماند و در نهایت به ثبات مالی در زندگی منجر شود. جلب کردن توجه نوجوانان به این مسئله که مدیریت پول می‌تواند سرگرم کننده و در عین حال برای آینده‌ی آنها مفید باشد کمک می‌کند تا آنها به سوی کنترل مخارج و هزینه‌های خود جذب شوند. این کار می‌تواند به آنها بفهماند که مدیریت هزینه ها یک فعالیت مادام‌العمر است و هیچگاه نباید از آن غفلت شود. سایت PHow.ir مطلبی در این‌باره منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانیم: 
 
مدیریت مالی نوجوانان 
 
۱.ایجاد بودجه
 
ایجاد بودجه‌ی ماهانه روش خوبی برای نشان دادن این مطلب است که پول در مقادیر محدودی وجود دارد. این ابزار مهم می‌تواند به نوجوان در تعیین اینکه پول‌هایش کجا صرف می‌شوند کمک کند. یک حساب بانکی با کارت خودپرداز برایشان ایجاد کنید تا بتوانند مستمری ماهانه را پس‌انداز کنند و هرگاه نیاز داشتند از آن برداشت کنند. در مدیریت هزینه ها و بررسی گزارش عملکرد ماهانه‌ی بانکی به آن‌ها کمک کنید و آن را با بودجه‌ آنها مقایسه کنید و میزان اختلاف آنها را تشخیص دهید. دادن استقلال مالی به یک نوجوان می‌تواند جالب و در عین حال خسته‌کننده باشد، ولی با این کار او با پیامدهای مثبت و منفی خرج کردن آشنا می‌شود.
 
مدیریت مالی نوجوانان 
 
۲.هنر صرفه‌جویی
 
اگر نوجوان شما با بودجه خود کنار می‌آید و مقداری پول نیز اضافه می‌آورد، از او بپرسید که آیا می‌خواهد آن را خرج کند یا پس‌انداز. اغلب نوجوانان احتمالاً تمایل به خرج کردن پول خواهند داشت، اما این امکان وجود دارد که آنها را به پس‌انداز کردن تشویق کنید. وقتی والدین صرفه‌جو هستند، می‌توانند برای نوجوان الگو باشند و بهتر می‌توانند در مورد فواید صرفه‌جویی مالی و مدیریت هزینه ها توضیح دهند. برای او مثال‌هایی از چیزهایی که با پس‌انداز کردن می‌تواند بدست بیاورد که در حال حاضر قدرت خرید آنها را ندارد بیاورید؛ بدون صرفه‌جویی و مدیریت هزینه ها ممکن است هرگز نتواند به آن چیز دست پیدا کند. برای او بگویید که موارد هزینه‌بری مانند تحصیل در دانشگاه، خرید خانه و یا ماشین تنها از راه صرفه‌جویی و پس‌انداز پول ممکن می‌شوند.
 
مدیریت مالی نوجوانان 
 
۳.روش‌های خرید هوشمندانه
 
به نوجوان مقایسه‌ی قیمت‌های فروشنده‌ها را آموزش دهید. به او نشان دهید که چگونه قبل از رفتن برای خرید، در مورد قیمت چیزی که قصد خرید آن را دارد تحقیق کند. همچنین درک تفاوت بین «نیاز» و «خواست»‌ برای یک نوجوان مهم است. «نیاز»ها ضرورت‌هایی هستند که زندگی بدون آنها ممکن نیست؛‌ «خواست»‌ها چیزهایی هستند که به داشتن آنها تمایل داریم ولی ضروری نیستند. وقتی او به خرید می‌رود، او را به در نظر داشتن مانده حساب و میزان بودجه‌اش تشویق کنید. 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 614
  • بازدید دیروز: 1735
  • بازدید کل: 4212827