Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

10بازی برای خلاقيت کودک يکساله

10بازی برای خلاقيت کودک يکساله

زمان بازی با کودکتان فقط زمان بازی و سرگرمی نیست، بلکه زمان آموزش درسهای زندگی به کودکتان هم می‌باشد.تازه‌ترين تحقيقات حاکی از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنينی و 2 سال اول زندگی وی ناشی می‌شود .

 

 

 

زمان بازي با کودکتان فقط زمان بازي و سرگرمي نيست، بلکه زمان آموزش درسهاي زندگي به کودکتان هم مي‌باشد.تازه‌ترين تحقيقات حاکي از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنيني و 2 سال اول زندگي وي ناشي مي‌شود و اين نکته اهميت آموزش و روش صحيح تربيت در سنين ابتدايي تولد کودک را نمايان مي‌سازد.در اين مقاله ما بازيهايي را به شما پيشنهاد مي‌دهيم که علاوه بر سرگرم کردن کودکتان آموزشهايي را در جهت ايجاد خلاقيت و تقويت هوش و افزايش سطح هوشياري کودک دلبند شما فراهم مي‌آورد.

10 بازي براي ايجاد خلاقيت در کودک 1 ساله شما

زمان بازي با کودکتان فقط زمان بازي و سرگرمي نيست، بلکه زمان آموزش درسهاي زندگي به کودکتان هم مي‌باشد.تازه‌ترين تحقيقات حاکي از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنيني و 2 سال اول زندگي وي ناشي مي‌شود و اين نکته اهميت آموزش و روش صحيح تربيت در سنين ابتدايي تولد کودک را نمايان مي‌سازد.در اين مقاله ما بازيهايي را به شما پيشنهاد مي‌دهيم که علاوه بر سرگرم کردن کودکتان آموزشهايي را در جهت ايجاد خلاقيت و تقويت هوش و افزايش سطح هوشياري کودک دلبند شما فراهم مي‌آورد.

1.کجا رفت؟

يک توپ کوچک نرم انتخاب کنيد، آن را در يک ظرف درپوش دار بگذاريد. از بچه بپرسيد توپ کجا رفت؟ او را تشويق کنيد که در ظرف را باز کند و توپ بيرون بيفتد مثل جعبه هايي که دلقکي بيرون مي‌پرد، بيرون افتادن توپ هم براي او جالب خواهد بود. اين بازي راهي است که به کودک مي‌آموزد که چيزهايي که او نمي بيند ممکن است وجود داشته باشد. اين بازي، آموزش ثبات هدف است.

2.وسايل آشپزخانه:

ظرفهاي پلاستيکي يا ظروف ماست و يا کاسه هاي نشکن براي اين بازي مناسب مي‌باشد. از اين ظروف براي ايجاد يک برج استفاده کنيد، به کودکتان کمک کنيد که برج را بريزد، اين فعاليت به او درس خواهد داد که نشانه گيري هدف را بياموزد در حالي که ريزش و چيدن را هم ياد خواهد گرفت.

3. مي‌توانم صدا را بشنوم:

راه ديگر براي تقويت مفهوم ثبات هدف به وسيله مخفي کردن يک اسباب بازي صدادار زير پتو و يا حوله است. ابتدا اسباب بازي را به طور جزئي با پتو بپوشانيد سپس صداي اسباب بازي را در بياوريد و او را تشويق کنيد که اسباب بازي را پيدا کند، دوباره اسباب بازي را پنهان کنيد، البته اين بار به صورت کامل، بازي را تکرار کنيد، در صورت پيدا کردن اسباب بازي، کودکتان را تشويق کنيد.

4.بازي آبي:

زمان حمام را به زمان اکتشاف و بازي تبديل کنيد. قاشق هاي پلاستيکي و آب پاش و کاسه هاي پلاستيکي را در وان کودکتان بگذاريد، او با آنها ريزش آب را خواهد ديد و از آنها لذت خواهد برد. تفريح ديگري هم مي‌توان کرد، يک اسفنج را به کودکتان بدهيد اسفنج را خيس کنيد، او از فشار دادن اسفنج و ريزش آب لذت مي‌برد.

5.مامان خوابه!

نزديک کودکتان بنشينيد البته اين کار بستگي به سن کودکتان دارد مي‌توانيد او را بخوابانيد. به او بگويي که قصد داريد که بخوابيد و چشمهايتان را ببنديد بعد از چند ثانيه چشمهايتان را باز کنيد و مشتاقانه به او سلام کنيد يا زمان را به او بگوييد مثلاً صبح بخير يا عصر بخير که او زمانها را هم درک کند. ديدن چشمهاي مامان که باز است و شنيدن صداي تبريکش معمولاً ايجاد خنده خواهد کرد بعد از چند دورِ، مکث خود را هنگام خواب بيشتر کنيد احتمال هست که کودک حدود 6 ماهتان و يا بيشتر شروع به جيغ زدن کند و يا حتي به صورت شما ضربه بزند تا شما بيدار شويد!

6.بازي با برگها:

با کودکتان به بيرون از خانه برويد، تنوعي از برگها را براي او جمع کنيد، به او اجازه بدهيد آنها را بلند کند و با دستانش بازرسي کند، بديهي است که با نظارت شما. برخي از برگها را چروک کنيد تا او آنها را بازرسي کند و عمل چروک کردن را بياموزد که اين کار در برگهاي خشک صدا هم خواهد داشت. با استفاده از يک برگ بزرگ بازي دالي موشه را با او انجام دهيد.

7.بازي غلتکي:

کودکتان را روي زمين در مقابلتان بنشانيد و يک ماشين اسباب بازي را روي زمين حرکت دهيد او را تشويق کنيد که بعد از شما اين کار را انجام دهد سعي کنيد که رفت و آمد ماشين را با او ادامه دهيد. اين کار جلو و عقب رفتن و چرخاندن و حرکت اجسام را به او ياد خواهد داد.

8.نقاشي:

اين بازي کمي کثيف کاري است اما براي کودکتان بسيار جالب خواهد بود. کودک 8 تا 12 ماهتان را روي صندليش يا روي زمين بنشانيد. در مقابل او يک برگه و چندين غداي پوره اي رنگي که صاف شده است قرار دهيد، او را تشويق کنيد که با دستانش نقاشي کند، خواهيد ديد که او شاهکار خواهد ساخت. مي‌توانيد غذاها را در صورت اجازه پزشک بافت دار تهيه کنيد(به دليل در دهان بردن کودک) که نقاشي او بافت دار باشد.

9.بافتهاي متفاوت:

چندين موضوع بافت دار را به کودک 10 تا 12 ماهتان بدهيد، مثلاً يک تکه مقوا، روسري نرم، تکه هاي چمن و ماسه و ... حتماً تا انتهاي بازي در کنار او باشيد و مراقب باشيد چيزي را در دهانش نگذارد. همراه هم همه چيز را بازرسي کنيد، خواهيد بفهميد که او از چه بافتي بيشتر خوشش خواهد آمد مخمل کبريتي يا پشم گوسفند؟

10.بازي با رنگها:
براي کودک 10 تا 12 ماهتان اسباب بازي هاي رنگي و يا وسايل آشپزخانه رنگي تهيه کنيد و به او کمک کنيد که اسباب بازيهاي با رنگ مشابه را در کنار هم بگذارد. مثلاً سيب قرمز و ماشين قرمز و توپ قرمز بايد در يک طرف باشد. در اين بازي به او کمک مي‌کنيد که کم کم با رنگها آشنا شود.

نظرات

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 606
  • بازدید دیروز: 1097
  • بازدید کل: 5121851