Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

احساس نگرانی کودک خود را کاهش دهید

احساس نگرانی کودک خود را کاهش دهید

بزرگ کردن یک کودک پر استرس و نگران می‌تواند خسته‌کننده و استرس آور باشد. شده است.

بزرگ کردن یک کودک پر استرس و نگران می‌تواند خسته‌کننده و استرس آور باشد. در اینجا 5 نکته‌ی مهم برای کم کردن اضطراب در کودکان آورده شده است.

یک روال قابل پیش‌بینی داشته باشید

یک راه برای کاهش اضطراب کودک شما داشتن یک برنامه‌ی قابل پیش‌بینی است.  برنامه‌ای نوشته و آن را روی درب یخچال بزنید. اگر کودکتان هنوز به سن مدرسه نرسیده است روزتان را دریک روال خاص بچینید، مثلاً اول صبحانه، بیرون رفتن، ناهار، کارهای خانه، شام. یک روال مرتب باعث راحتی شما و کودکتان خواهد شد.

یاد دهید احساسات و ترس‌های خود را بیان کنید

به کودک خود یاد دهید بتواند خود را توصیف کند. اگر کودک قادر باشد بگوید چه احساسی دارد شما می‌توانید به او یاد بدهید تا با این احساسات کنار بیاید.

به خاطر ترس خودتان مانع کودک نشوید

خیلی ترسناک است که ببینید کودکتان روی نردبان در زمین بازی معلق است یا به قسمت عمیق استخر می رود. به جای آنکه پریده و جلوی کار او را بگیرید سعی کنید یک قدم به عقب رفته و او را به خاطر اینکه خودش برای انجام آن کار تلاش کرده است تشویق و حمایت کنید.

مانع برخورد کودک با  ترس‌هایش نشوید

شاید برای شما سخت باشد که ببینید کودکتان در مکالمه با  دیگران یا رفتن به یک اتاق تاریک ترس دارد. زمانی که شما با همراهی کودک در جای تاریک با صحبت به جای او می‌خواهید از این شرایط نجاتش دهید در واقع فرصت غلبه بر ترس‌ها را از او گرفته‌اید. به جای این کار ابزارها و فرصت‌هایی را در اختیار او قرار دهید تا بر ترس خود غلبه یافته و یاد بگیرد به تدریج با محیط تطابق یابد.

به او نشان دهید چگونه بر ترس خود غلبه یافته‌اید

بگذارید کودکتان بداند همه‌ی افراد نگرانی و ترس‌هایی دارند. ارزش گذاشتن برای ترس‌های کودک اجازه می‌دهد متوجه شود شما او را درک می‌کنید. چیزی مانند جمله‌ی زیر بگویید " من هم تاریکی را دوست ندارم، با وجودی که می‌دانم چیزی برای ترسیدن در آن وجود ندارد. من هم قبلاً که کوچک بودم خیلی می‌ترسیدم اما بعدها یاد گرفتم خودم با ورود به اتاق تنها کافی است برق‌ها را روشن کنم. " یاد دادن مکانیسم هایی که خودتان برای مبارزه با  ترس‌ها به کار برده‌اید می‌تواند به او کمک کند تا بتواند بر ترس‌های خود غلبه یابد.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 939
  • بازدید دیروز: 2605
  • بازدید کل: 5121087