Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

اهميت استعداديابی در سازمانها

اهميت استعداديابی در سازمانها

در شرايط كنوني كه سازمانها ناچار هستند در محيطي پويا فعاليت نمايند و عرصه هاي كسب و كار در رقابتي فزاينده و پيچيده قرار گرفته است، الزاماتي را پيش روي قرار داده است كه بيش از پيش نيازمند سازگاري و انطباق با رويكردهاي نوين هستند که يكي از ابزارهاي مديريتي

 

 

مفهوم استعدادیابی از يك واقعيت سرچشمه مي گيردو آن اينكه از يك سو تعداد افراد مستعد محدود است و از سوي ديگر نياز به آنان و قرار دادن آنها در محل های صحیح روز به روز افزون تر مي شود به اين ترتيب افراد فكور، مسئوليت پذير و مبتكر كه از عهده تصميمات سريع و مهم بر مي آيند كميابند و رقابت حريصانه سازمانها براي شكار اين افراد همچنان گسترش داشته و خواهد داشت.

در شرايط كنوني كه سازمانها ناچار هستند در محيطي پويا فعاليت نمايند و عرصه هاي كسب و كار در رقابتي فزاينده و پيچيده قرار گرفته است، الزاماتي را پيش روي قرار داده است كه بيش از پيش نيازمند سازگاري و انطباق با رويكردهاي نوين هستند.

يكي از ابزارهاي مديريتي كه در كشور ما سابقه چند ساله دارد استفاده از كانونهاي ارزيابي مي باشد که می توان به مواردی مانند بررسی بانک ملت اشاره نمود. كانونهاي ارزيابي كاربردهاي متعددي در حوزه مديريت منابع انساني ( HRM ) و توسعه منابع انساني ( HRD ) دارد. امروزه تأثير و نقش كانونهاي ارزيابي بر فرآيندهاي جذب و توسعه كاملاً مشهود است از آنجا كه یکی از مهمترين منابع ، منابع انساني مستعد آن است و امروزه جنگ استعدادها مهمترين دغدغه هاي شركت هاي بين المللي در رقابت جهاني مي باشد، يكي از ابزارهايي كه مبتني بر معيار شايستگي در جذب و شناسايي نيروهاي انساني مستعد به كار برده مي شود کانون های ارزیابی( Assessment (Center است.خصوصاً براي انتخاب نيروهايي كه ارزش افزوده بالايي مثل مديران و متصدیان بانک دارند.

همچنین امروزه براي سيستم هاي جذب و طرح هاي جانشين پروري ( Succession Planning ) از کانون های ارزیابی استفاده مي نمايند اين روش نسبت به ساير روشهاي جايگزين از Validity و Reliability بالايي برخوردار است.

در صورت طراحي مناسب كانونهاي ارزيابي، بازخور حاصل از نتيجه مي تواند به Career Planning سيستم هاي منابع انساني كمك نموده و در نياز سنجي واقعي آموزشهاي مورد لزوم براي هر كانديدا (ارزيابي شونده) موثر باشد این توجه می تواند با این رویکردها انجام می گردد:

 • کشف و شناسایی استعداد در سطح لایه ها
 • ایجاد بانک اطلاعاتی
 • راهکارهایی جهت جذب استعدادها
 • راهکارهایی جهت حفظ و افزایش مخزن اطلاعات استعدادها
 • اداره و مدیریت استعدادها
 • سرعت بخشیدن به توسعه استعدادها

کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای

متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و

چاپگرها و موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه

 • تاریخ: شنبه 12 خرداد 1397 - 14:26
 • نویسنده:
 • صفحه: BIZKIDS
 • بازدید: 2044

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

 • بازدید امروز: 552
 • بازدید دیروز: 1097
 • بازدید کل: 5121797