Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

آلرژي در کودکان

آلرژي در کودکان

يکي ازانواع آلرژي ها در کودکان، آلرژي لبني است. همه افراد شير را به عنوان يک ماده سالم و مغذي مي شناسند. ولي بعضي کودکان علائم آلرژي لبني از خود بروز مي دهد. اين مورد بيشتر در دوره اي اتفاق مي افتد. که غذاي اصلي کودک شيراست. به خاطر داشته باشيد که بچه انسان شير انسان را بهتر مي تواند تحمل کند، بنابراين جاي تعجب نيست اگر بعضي کودکان نتوانند محصولات لبني ديگر جانداران را تحمل کنند.

 

علائم آلرژي لبني در کودکان

 

نشانه هاي آلرژي لبني بسيار زيادند، اما تعدادي از آنها عبارتند از :اسهال، اگزما، نفخ شکم، زکام، حمله آسم و يبوست.

البته هر کدام از اين نشانه ها مي توانند به دليل مشکل ديگري نظير ساير آلرژي ها و يا حتي يک بيماري ساده بروز کنند.

 

دلايل بروز آلرژي لبني در کودکان

 

اين نوع آلرژي واکنشي است که بدن نسبت به قندها و پروتئين موجود در شير از خود نشان مي دهد. اگر يک مادر در رژيم غذايي خود از شير و پنير استفاده کند، اين امکان وجود دارد که کودک به پروتئين شير حساس شود. اما شايع ترين عامل حساسيت ، استفاده از شير خشک، شير گاو و يا پنير است. اگر کودکان در 9ماه اول زندگي شان از شيرگاو استفاده نکنند، خطر ايجاد آلرژي لبني درآنها به مقدار قابل ملاحظه اي کاهش مي يابد.

 

وقتي کودک آلرژي لبني دارد از چه غذاهايي بايد پرهيز کرد

 

به جز کره و ماست ساير محصولات لبني مشکل سازهستند. کره اغلب به خوبي قابل تحمل است، زيرا تقريباً 100درصد چربي است. ماست نيزبه دليل واکنش باکتري ها روي قند و پروتئين موجود در شير، به خوبي قابل هضم مي باشد. اما گاهي اوقات آلرژي در کودک شديد است و در اين صورت بايد کليه مواد لبني براي هميشه حذف شوند.

 

در مورد حذف شير نگران نشويد

 

اگر فرزند شما علائمي از آلرژي لبني نشان داد، با پزشک مشورت کنيد و سعي نکنيد خودتان مشکل را تشخيص دهيد در مورد از دست دادن کلسيم و ساير مواد مغذي نگران نباشيد و روي روش هاي مختلفي که مي توانند سلامتي فرزندتان را بدون نياز به لبنيات تضمين کنند، تمرکز کنيد.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان