Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مزاحم بازی بچه‌ها نشويم

مزاحم بازی بچه‌ها نشويم

علاقه مندی كودك به بازی نشانه سلامتی اوست و اگر كودكی بازی نكند باید به سلامت او مشكوك و به فكر درمانش بود.

بسیاری از خانواده‌ها، بازی و نقاشی‌های كودكان را یك نوع سرگرمی می‌دانند، در حالیكه بازیها جنبه‌های آموزش زندگی و سازندگی نیز دارد.

بسیاری از والدین بازی را برای كودكان خود نوعی عیب و حتی مایه خجالت می‌دانند در حالی كه بازی به كودك این فرصت را می‌دهد تا به تقویت جنبه‌های جسمی، ذهنی، روانی، و عاطفی خود بپردازد و اصول اخلاقی و اجتماعی را بخوبی فرا گیرد. 
بدلیل اینكه دختران در بازی اغلب مادر بودن و پسرها پدربودن را تجربه می‌كنند، گفت: همین بازیهای كودكانه مسوولیت پذیری، برخورد با كودكان و حتی مهمان داری را به آنان می‌آموزد و به همین دلیل نباید مانع از بازی كودكان شد و یا به اجبار به دیگر كارها مجبورشان كرد بلكه بهتر است با مشاركت در برخی از بازی‌ها آنها را همراهی كنیم.  ضرورت بازی كودكان و بازی كردن باآنها در هفت سال اول زندگیشان ازسوی صاحب نظران توصیه می‌شود.

بازی موجب رشد كـــودك از نظر جسمی و تقویت پنج حس او می‌شود. وی با اشاره به اینكه بازی حس كنجكاوی كودك را بر می‌انگیزد، افزود : بازی، به كــــودك قدرت ابتكار می دهد و روحیه جمع گرایـــی، بـــرقرای رابطه، مقاومت در برابر مشكلات، پذیرش اختلاف سلیقه‌ها و اعتماد به نفس را بوجود می اورد. قـــوانین، مقررات و اصول اخلاقـــی بازی های دسته جمعی، وسیله خوبـــی است تا طفل با رعایت آن، رعایت اصـــول انضباطی و اخلاقی در زندگی اجتماعـــی را فــــرا گیرد.

كودك هنگام بازی فرصت‌هایی را بدست می‌آورد تا تمایلات عاطفی خود را متعادل سازد و بازی شیوه زندگی را به كودك آموخته و وی را تحریك می كند كه برای رسیدن به هدفش، چگونه نقشه بكشد. بازی هر كودك،تا حد زیادی روحیات، افكار، تمایلات و عواطف او را نمایش می‌دهد و والدین می‌توانند با دقت در بازی ها، فرزندانشان را از نظر اخلاق و علاقه‌ها بهتر بشناسند. 

 بازی برای كودك یك نیاز طبیعی است و مانند نفس كشیدن برای حیات وی ضرورت دارد و والدین نباید ازبازیگوشی‌های فرزندانشان نگران باشند. چنانچه كودكی در خردسالی بازیگوش و پرتلاطم باشد در بزرگسالی از بردباری، خویشتن داری، مقاومت و پایداری برخوردار خواهد شد.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان