Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

دخترم! تو عزيز بابايي

دخترم! تو عزيز بابايي

به جرات مي توان گفت که همه مردها آرزو دارند روزي پدر شوند. دختر يا پسر بودن فرزند به واقع براي پدر و مادر تقاوتي ندارد. اما معمولاً مي شنويم که پدر علاقه شديد و خاصي به دخترش دارد و نگاه هاي سرشار از عشق او را همه از همان روزهاي تولد مشاهده مي کنند.

 

آيا عکس العمل پدر نسبت به فرزند دختر يا پسرش متفاوت است؟

اين مسئله در بين همه مردان يکسان نيست و در درجه اول به دوران کودکي خود او برمي گردد. برخي از مردان تصور مي کنند که مي توانند در آينده پدر خوبي براي يک دختر باشند و گروه ديگر خود را پدري ايده آل براي يک پسر مي دانند. اما اين به آن معنا نيست که پدري که منتظر تولد پسري است و پس از سونوگرافي متوجه شود به زودي صاحب دختري مي شود نتواند پدر خوبي باشد. طرز رفتار مردها در مقابل فرزند دختر يا پسر، متفاوت است. به همين دليل است که هيچ يک از ما تا موقعي که بچه نداشته باشيم، نمي توانيم بفهميم چه والديني هستيم. اما به هر حال بايد بدانيم که نوازش، ابراز محبت و گفتن کلمات محبت آميز در رشد کودک بسيار مهم است. علاقه شديد مردان به داشتن فرزند پسر، به رابطه آن ها با جنس مونث برمي گردد. چنان که مي بينيم پدراني که تمايل دارند فقط دختر داشته باشند، معمولاً ترس از اين که فرزندشان رقيب آن ها شود، در وجودشان شکل گرفته است. اما بايد گفت که چنين رفتارهاي افراطي به ندرت ديده مي شود.

 

نگاه ارزشمندانه به خانم ها و تاثير آن در رابطه پدر و دختر

اين مسئله يکي از نکات بسيار مهمي است که دراين باره بايد مدنظر داشت. امروزه خانم ها به تحصيلات عاليه مي رسند، در شغل هاي مهمي مشغول به کار مي شوند، در زندگي اجتماعي بسيار موفق هستند و... که اين نکته مي تواند تا حد زيادي نگراني پدر و مادر را در مورد آينده دخترشان برطرف کند. اما اين نمي تواند تنها دليل اين علاقه شديد باشد. با اين حال، تصوراتي هستند که در زندگي همه ما سايه افکنده است. دختر بچه ها شيرين تر و نازتر هستند و خود را بيشتر پيش پدر محبوب و لوس مي کنند و در يک کلمه بسيار مورد علاقه پدر هستند. ناز و نوازش پدرانه نسبت به دختر براي همه آشناست و پدر سعي دارد تا نهايت عشقش را به دختر کوچولويش ابراز کند. اما توجه داشته باشيد، اگر محدوديت هايي براي کوچولوي نازنين که از ۲۰ ۱۸ماهگي سعي مي کند ناز بياورد، قائل نشويم، مشکلاتي در آينده پيش خواهد آمد. به عبارت ديگر، براي اينکه او را براي ارتباط با ديگر مردان در آينده آماده کنيم، از همين الان بايد فاصله هايي را در نظر بگيريم.

 

اعمال محدوديت در اين پيوند شيرين

پدر بايد با صحبت و رفتارهاي صحيح اين مسئله را مديريت کند. دختر بچه ها در يک برهه زماني آرزو دارند پدر را فقط براي خود داشته باشند. آن ها حتي دوست دارند مادر را نيز از اين رابطه دور نگه دارند؛ چرا که او را براي خود رقيب مي دانند. در اين شرايط پدر بايد هوشمندانه بر اين رفتارها کنترل داشته باشد و به او بگويد: «من تو را خيلي دوست دارم، اما همسر مادرت نيز هستم. تو نيز وقتي بزرگ شدي با مردي متناسب با خودت ازدواج مي کني.»

 

نقش پدر در رشد خانمي دختر

شناخت پدر از حالات زنانگي دختر يکي از مسائل بسيار مهم و حائز اهميت است. به عنوان مثال، او بايد به دخترش بگويد که زيباست، چه لباسي به او مي آيد، براي تولدش هدايايي مثل عروسک، گردنبند و ... بدهد. اگر دختر از طرف پدر احساس شناخت و توجه نکند و يا بر عکس، به شيوه اي افراطي خانم ها را جنس برتر و ارزشمندتر بداند، در رشد شخصيت او در آينده و حتي پذيرش جنسيت خود دچار مشکلاتي مي شود.

جايگاه مادر در رابطه پدر و دختري

تصورات دختر بچه ها از زمان نوزادي تا ۳ سالگي در مورد جنس مونث، عملاً به خانم هاي اطرافشان برمي گردد. اما معمولاً تنها مرد زندگي آن ها پدر است. طبيعتاً مادر در شکل گيري ارتباط پدر و دختر نقش دارد، چرا که رابطه با يکي از والدين در برقراري ارتباط با طرف ديگر نيز تاثيرگذار است. پدر، مادر و فرزند مثلث اساسي خانواده را مي سازد. پدر نقشي جداکننده را در رابطه مادر و فرزندي دارد. مادر بايد به همسرش اجازه دهد تا او نيز به کارهاي بچه برسد، حتي اگر نتواند مانند خودش به همه چيز مسلط باشد. او بايد به همسرش اعتماد کند، زيرا اوقاتي که فرزند با پدرش تنهاست، براي آن ها بسيار مهم است.

 

شرايط در خانواده هاي تک والد

در اکثر موارد جدايي ها فرزند با مادر زندگي مي کند. در اين صورت، پيوند شديد مادر و دختر مي تواند اين خطر را در پي داشته باشد که او هميشه پيش مادرش بماند. دختر کوچولو مي تواند نقش حامي را داشته باشد و هميشه وابسته به مادر است که اين مسئله مي تواند زمينه ساز مشکلاتي از قبيل عدم شناخت و اعتماد به نفس در اين بچه ها باشد. بسيار مهم است که مفهوم پدر را در قالب کلمات به بچه بياموزيم و بگذاريم تا وجود شخصي ديگر مانند دايي، پدر بزرگ، همسر جديد مادر و... را به جاي پدر در کنار خود حفظ کند. بچه به پدر و مادر نياز دارد، آنها نقش هاي متفاوتي در زندگي او دارند و هيچ کدام نيز نمي تواند در غياب ديگري، جاي او را پر کند.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان