Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

کارگاه کاردستی موسسه

کارگاه کاردستی موسسه

کارگاه آموزش کاردستي

کاردستي يکي از بهترين موارد آموزش خلاقيت وايجاد تفکرنواست .زماني که يک کاردستي توسط کودک ساخته ميشود؛ حس اعتماد به نفس وتوانمندي در او افزايش مي يابد.کاردستي انواع گوناگوني دارد که ساده ترين وابتدايي ترين آن کاردستي هاي کاغذي است که براي شروع بهترين وسيله، کاغذ مي باشد.کاردستي هاي کاغذي خود انواع گوناگوني دارد که اوريگامي وپاپ آپ از انواع آن مي باشد که شامل سطح ساده ،متوسط وسخت مي باشد .

ساخت کاردستي با وسايل دورريختني،کاغذوتا،مقواوهرچيزديگر که با آن بتوان يک اثر را خلق کرد؛درک انتزاعي،تجسم فضايي و مهارت هاي حرکتي ظريف را تقويت مي کند.

ساخت کاردستي به توانمندي هاي فردي افراد ازکودک تا بزرگسال وابسته است .ساخت کاردستي هايي که داراي حجم وبعد است باعث افزايش دقت،پشتکاروآشنايي با لذت ساختن وتجربه کردن مي شود.همچنين مهارت هاي حرکتي ظريف که دردستان بالقوه شماست بالفعل مي شودوتبديل به يک اثرزيباي ماندگار بلکه کارآمد مي گردد.

 

راهکارهايي براي ساخت کاردستي

 

  • توجه کنيد هنگامي که يک کاردستي راآموزش مي دهيد مرتبا از بچه ها سوال کنيد .مثلا از چه وسيله اي براي چشم مي توانيد استفاده کنيد؟از چه جنس ديگري مي توانيد استفاده کنيد ؟موارد استفاده آن چه مي تواند باشد؟چه مناسبت هايي ميتوان آن را هديه داد؟چه شکل هاي ديگري مي تواند باشد؟
  • اجازه دهيد تا آنجا که ممکن است خود بچه ها کاردستي شان را درست کنند
  • طرز قيچي کردن ،دوربري،درآوردن اجزاي داخلي را به او بياموزيد تا با نظارت شما اين توانمندي مهم را کسب کنند وجوانب احتياط را حتما به بچه ها بخصوص کودکان بياموزيد وقيچي مخصوص کاغذ ومتناسب با سن آنها در اختيارشان قراردهيد.
  • توقع شما از ساخت يک کاردستي به دست تواناي فرزند يا شاگردتان نبايد به يک اندازه باشد انتظار نداشته باشيد که کاردستي يک کودک شش ساله مثل يک دانش آموز هشت ساله باشديا بالعکس .
  • در کاردستي استعدادها،علايق وتوانمندي ها خود را به نمايش مي گذارند کودکي که مرتبا در طبيعت قراردارد؛ بازي هاي حرکتي وهوشي انجام مي دهد ودر خانواده خود با افرادي روبه روست که از وسايل خودساخته استفاده مي کنند و حتي براي تعمير آن لوازم را تا حد امکان خود تعمير ميکنند بسيار متفاوت با کودکي است که همه چيز را آماده ومهيا مي بيند .
  • هنگامي که يک مادردرمنزل پيچ گوشتي بدست مي گيرد وپيچي راسفت مي کند يا يک وسيله را مي سازد؛ پدري که خانه رابا سلائق خود وخانواده رنگ آميزي مي کند،دوچرخه تعمير مي کند؛باغباني مي کند؛ بدون شک آموزش کاردستي و خلاقيت باشيوه هاي مختلف را درخانواده به طور مداوم در طول عمر به اجرا در مي آورد بدون آنکه خود بداند.
  • هنگامي که بچه ها کاردستي را ساختند او راتشويق کنيد وازکارش تعريف کنيد راهکارهايي براي بهتروزيباتر شدن کار به او بدهيد وذهن اورا به چالش در آوريد هرگز به او نگوييد کارت قشنگ نيست .
  • کار بچه ها را به هم نشان دهيد به اين طريق به پرورش ايده هاي جديد به ذهنشان کمک خواهيد کرد .

نويسنده: (فرزانه سميعي ظفرقندي)

 

در اينجا نمونه اي از کارهاي بچه ها را مي بينيد

آموزش اين کاردستي ها در سايت هاي مختلف که مربوط به کودکان ونوجوانان است موجود ميباشد که در فرصتي ديگر آدرس سايت ها را هم قرار ميدهم .همينطور کتاب هاي زيادي براي آموزش کاردستي وجود دارد اما معمولا يچه ها هنگام ساختن کاردستي ايده هاي زيادي به ذهنشان ميرسد وممکن است يک کار جديد ارائه بدهند.

 

ياسمن قوام - وانيا سبوحي کلاس چهارم ياسمن قوام ساخت

مدرسه نرجس ساخت قاب عکس

 

تراکتور-ياسمن قوام وآريانا داها اژدها –مدرسه نرجس

 

لاک پشت بهاره موسوي وآيلارمحمدي نسب اوريگامي نهنگ- مدرسه نرجس

مدرسه امامي

 

اين کارگاه ها توسط مربي خلاقيت فرزانه سميعي ظفرقندي در مدارس نرجس وشهيد امامي اجرا شده است.

 

 

سحرتوکلي مدرسه امامي ياسمن قوام مدرسه نرجس

 

زهره رحيم زاده مدرسه امامي کلاس پنجم سارا شعباني مدرسه نرجس کلاس دوم

 

ادامه دارد... نويسنده :فرزانه سميعي ظفرقندي

 

نظرات

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان