Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

عضو 6.5 ساله انجمن تیزهوشان دنیا Mensa

عضو 6.5 ساله انجمن تیزهوشان دنیا Mensa

با همکاری موسسه نخبگان اولین بار سنجش منسا در ایران در بهمن ماه 1395 با حضور مدیران این انجمن انجام و آی پارا وثوقیان موفق به پیوستن به انجمن بین المللی تیز هوشان دنیا گردید لازم به ذکر است برای پیوستن به این انجمن پس از سنجش نمرات بالای 135 قادر به پذیرش در این انجمن خواهند بود.

رزومه کودک 6.5 ساله تیزهوش ایرانی:

نام ونام خانوادگی: آی پارا  وثوقیان
تاریخ تولد: دهم فروردین ۱۳۸۹
آی پارا اولین فرزند خانواده است که در سال ۱۳۸۹ در شهر مراغه در یک خانواده تصیلکرده به دنیا امد پدرش مهندس برق و مادرش سردفتر و مدرس دانشگاه می باشد. وی در۶ماهگی بطور زود هنگام اولین کلمات خود را بطور کامل وصریح  بر زبان راند و در ۴ ماهگی ۴تا از دندانهایش نمایان بودند کارهای او بطور معجزه اسایی زود هنگام بود بطوریکه قبل ازیک سالگی سلیس صحبت می کرد ودر یک ونیم سالگی شعرهای کتاب داستان هایش را با صفحه اش می شناخت و از حفظ می خواند و بسیاری از لغات انگلیسی را از حفظ بود و درشمارش اعداد تبحر خاصی از خود نشان می داد پیچیده ترین پازل ها را در حداقل ترین زمان می چید سیارات منظومه شمسی و اقیانوس ها ؛ اعضای داخلی و خارجی بدن و متضاد ها و اشکال هندسی ، پایتخت بسیاری از کشورها را می شناخت و کارت های تصاویر کلاس اول را به راحتی جواب میداد وقدرت کلامی و حافظه خارق العاده ای داشت و خاطرات خود را از یک و نیم سالگی خود به راحتی به یاد می اورد و تعریف می کند.
او در ۳سالگی به دلیل اصرار و علاقه خود اموزش زبان انگلیسی را به طور رسمی در اموزشگاه زبان شروع کرد با اینکه همه به خاطر زود رس بودن اموزش وی نگران یادگیری او بودند ولی او با استعداد خودتعجب و تحسین مربیان خود را در این سن بر انگیخت بنابراین خواندن و نوشتن زبان انگلیسی از دیگر توانمندیهای وی می باشدو ۱۴ ترم از زبان انگلیسی را با نمره ۱۰۰ سپری کرده است.
 تا اینکه مربیان مهدکودکش متوجه قدرت تخیل قوی او و قدرت یادگیری سریع و حافظه او شدند و پیشنهاد تست هوش به مادرش دادند بعد از انجام تست وکسلر توسط دکتر محمود مجتهدی در ۵ سالگی و سپس دکتر وحید نوروز زاده در ۶ سالگی در کمال ناباوری مشخص گردید که وی از نبوغ و تیز هوشی خاصی برخورداراست و ضریب هوشی اش بالای وی قابلیت پیوستن وی را به انجمن منسا امکان پذیر می سازد از طرفی تست قبل از مدرسه نیزموید این موضوع بود که این موضوع از طرف اموزش و پرورش مراغه به استان اذربایجان شرقی نیز اعلام گردید و جالب اینجاست که دکترها اذعان داشتند در طی خدمت چندین ساله شان آی پارا اولین کودکی است که با این ضریب هوشی دیده شده است ضمنا  مطابق تست ها مشخص شد که ای پارا در همه زمینه ها استعداد شگرفی دارد و قدرت یادگیری اش شگفت انگیز است وسرعت جوابدهی او به تست ها ۲ ثانیه است و هم اکنون او با رتبه ممتازدر کلاس اول دبستان مشغول تحصیل می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده و معرفی وی به موسسه نخبگان و بررسی مدارک و تایید موارد دریافت شده و هماهنگی با اعضا منسا حاضر در دفتر موسسه نخبگان امکان پیوستن دختر تیزهوش مراغه ای به انجمن منسا وارد شد لازم به ذکر است ایشان هم اکنون عضو صد کودک برتر منسا می باشند.