Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

ساعدبند بلوتوثی که با اشاره دست شما دستور می فرستد

ساعدبند بلوتوثی که با اشاره دست شما دستور می فرستد

روشهای Gesture Control یا کنترل با اشاره و حالت های دست و بدن، روز به روز بیشتر خودشان را در دل طرفداران تکنولوژی جا می کنند و به همین دلیل توجه شرکتهای تحقیقاتی و کمپانی های تجاری بزرگ را هم به خود جلب کرده اند. اگر از خوانندگان نارنجی باشید، حتما از کینکت و نوآوری هایی که بر مبنای آن ارائه شده اند خبر دارید.

اما در نظر عده ای، کینکت آن قدر ها هم انعطاف پذیر نیست؛ کینکت یک گوشه می نشیند و با دو دوربینش مواظب حرکات شماست. شما باید بروید جلوی اش و ادا و اطوار در بیاورید تا کینکت بتواند حرکات شما را تحلیل کند و بفهمد که واقعا چه چیزی می خواهید. عده ای بر این اعتقادند که تفهیم فرامین به کینکت واقعا سخت است و البته ورزش خوبی محسوب می شود.

به همین خاطر ابزارهای دیگری مانند Leap Motion ابداع شدند که می توانند حرکات ظریف تری را حس و تفسیر کنند. اما Leap Motion هم از حسگرهای تصویری (بر مبنای مادون قرمز) استفاده می کند و بنابراین محدودیت های خودش را دارد. ما دستگاهی را نمی خواهیم که یک جا قرار بگیرد، بلکه دستگاهی را می خواهیم که به حداقل حرکات مان در هر زاویه ای و با هر شرایطی به خوبی جواب بدهد. خب آزمایشگاه های تالمیک این کار را برای ما کرده اند.

یک ساعدبند حلقه ای جمع و جور که کمی پایین تر از آرنج بسته می شود و می تواند کوچکترین حرکات انگشتان و دست شما را بفهمد و به سرعت دستورات را به کامپیوتر یا دیگر ابزارهای دیجیتال مخابره کند، شاید بتوانیم این ساعد بند را مصداق "از تو به یک اشارت، از ما به سر دویدن" بنامیم. اما خالقین این ساعدبند اسم خیلی مختصر Myo را برای اش انتخاب کرده اند.

Myo هم حسگرهای حرکتی دارد که می تواند تغییرات قرارگیری دست شما را درک کند و هم حسگرهای الکتریکی که می توانند کوچکترین پالسهای الکتریکی ارسال شده را درک کرده و تشخیص دهد که کدام پالس برای کدام حرکت در کدام انگشت است... همه داده های دریافت شده از طریق این ساعدبند با چنین دقت و جزییاتی، از طریق بلوتوث 4 به دستگاه مورد نظر ارسال می شوند.

در حال حاضر Myo با سیستم عامل ویندوز و مک سازگار است و به زودی API آن برای اندروید و آی او اس عرضه خواهد شد. اگر خواهان Myo باشید می توانید آن را با قیمتی خدود 150 دلار پیش خرید کنید، شرکت سازنده قول داده است که تا پایان سال جاری میلادی حسگر جادویی را برای شما ارسال کند.

 

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1960
  • بازدید دیروز: 1726
  • بازدید کل: 4220291