Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

پرفروش ترين کتابهای 2011

پرفروش ترين کتابهای 2011

 

کتاب رکوردهاي گينس چقدر خريدار دارد؟

موسسه‌ تحقيقاتي «نيلسن بوک‌اسکن» فهرستي از پرفروش‌ترين کتاب‌هاي سال 2011 ارائه کرده که کتاب رکوردهاي جهاني گينس نيز در رتبه ششم اين ليست قرار گرفته است.

در حالي که در بهترين شرايط و در خوش بينانه ترين حالت، در کشورمان يک کتاب بعد از يکسال 4بار تجديد چاپ مي شود و به فروش استثنايي 20 هزار نسخهمي‌رسد، فهرست بيست کتاب پرفروش دنيا در سال گذشته ميلادي فروش يک ميليون تا 240 هزار نسخه را با عنوان «پرفروش» خطاب مي‌کند.

در اين ليست، نام رمان‌هاي معروفي چون «کمک»، «يک روز» و سه‌گانه‌ياستيک لارسن به چشم مي‌خورد. نام 10 رمان برتر اين ليست در ادامه آمده است:

رتبه‌ اول اين فهرست با فروشي 935 هزار و 355 نسخه‌اي به «يک روز» ديويد نيکولاس رسيد.


کتاب «وعده‌هاي30 دقيقه‌اي جيمي» به قلم جيمي اوليوير با 484 هزار و 338 نسخه فروش رتبه‌ دوم اين فهرست را از آن خود کرد. سومين کتاب پرفروش سال 2011 «يک ذره‌ کوچک شگفت‌انگيز» بود که توسط داون فرنچ به نگارش درآمده بود.


رمان «اتاق» اما دونوگ که در سال گذشته جايزه‌ کشورهاي مشترک‌المنافع را براي نويسنده‌اش به ارمغان آورد،‌ با 402 هزار و 108 نسخه فروش در مقام چهارم نشست.

رمان معروف کاترين استاکت هم در رتبه‌ پنجم اين فهرست نشست. «کمک» که اخيرا اقتباس سينمايي آن ساخته شده است‌، در سال گذشته ميلادي 382 هزار و 468 نسخه فروش داشته است.

«کمک» در سال 2009 يکي از پرفروش‌ترين آثار داستاني دنيا بود. اين رمان درباره‌ خدمتکاران آفريقايي ـ آمريکايي است که در خانه‌ سفيدپوستان کار مي‌کنند.

«رکوردهاي جهاني گينس2012» نيز ششمين کتاب پرفروش سال 2011 لقب گرفت. جان گريشام جنايي‌نويس معروف آمريکايي با فروش 314 هزار و 471 نسخه از رمان «اعترافات» خود توانست در ششمين رتبه‌ اين فهرست بنشيند.

دو رمان از سه‌گانه‌ معروف استيگ لارسن يعني «دختري که به لانه‌ي زنبور لگد زد» و «دختري که با آتش بازي کرد» به ترتيب نهمين و دهمين کتاب پرفروش سال 2011 شدند. کارل استيگ ـ ارلاند لارسن (2004 - 1954) که با نام مستعار ادبي استيگ لارسن آثار خود را به فروش مي‌رساند، نويسنده و روزنامه‌نگار معروف سوئدي بود که شهرت خود را با سه‌گانه‌ي جنايي خود، «هزاره»، به‌دست آورد.

اين رمان‌ها در چند سال گذشته همواره يکي از پرفروش‌ترين کتاب‌ها در سطح جهان بوده‌اند. وي در سال 2008 بعد از «خالد حسيني»، نويسنده‌ افغان، به عنوان دومين نويسنده‌ پرفروش در سطح دنيا معرفي شد.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان