Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

آب ‌نبات مانع گرفتگي گوش كودكان در ارتفاع

آب ‌نبات مانع گرفتگي گوش كودكان در ارتفاع

در ارتفاعات و سفر با هواپيما گرفتگي گوش بيشتر در كودكان ديده مي‌شود لذا مكيدن آب‌نبات مي‌تواند موجب جلوگيري از گرفتگي گوش در كودكان بزرگ تر در ارتفاع ‌شود. ‌يكي از انواع گوش‌درد، ناشي از سوار شدن در هواپيما است كه آن‌را باروترماي گوش مياني هم مي‌گويند و ناشي از تغييرات فشار غير‌طبيعي در فضاي پشت پرده گوش است. حتي در يك كابين هواپيمايي كه فشار هواي آن تنظيم شده است هم يك كاهش در هواي كابين در صعودهاي هواپيما وجود دارد.

كودكان احتمالاً هنگام فرود هواپيما ناراحتي بيشتري از اين گوش‌ درد را تجربه مي‌كنند. وقتي كه هواپيما فرود مي‌آيد فشار هوا كه در كابين افزايش يافته، بايد با فشار و هوا در گوش مياني برابر شود كه اگر اين برابري ايجاد نشود فشار هواي اضافي داخل كابين بر روي پرده گوش فشار آورده و باعث درد مي‌شود.

به ‌طور طبيعي شيپور استاش لوله‌اي است كه از گوش مياني به پشت مجراي بيني باز مي‌شود تا فشار در گوش مياني برابر شود. اين همان كاري است كه در هنگام خميازه‌ كشيدن و بلعيدن انجام مي‌شود اما در كودكان، به‌ دليل كوچك‌ بودن شيپور استاش، عملكرد آن درست انجام نمي‌شود و درد به‌وجود مي‌آيد. چند راه مختلف براي كمك به تهويه گوش مياني وجود دارد و باعث مي‌شود فشار هوا در گوش‌ها برابر شود كه يكي شستشوي خوب است. هواي هواپيما خشك است و موجب خشكي مخاط بيني مي‌شود و باز شدن شيپور استاش را مشكل مي‌كند. لذا يك ليوان آب به ازاي هر ساعت پرواز به غلبه بر اين خشكي كمك مي‌كند. استفاده از اسپري‌هاي ضد التهاب بيني قبل از پرواز و قبل از فرود به باز شدن مجاري بيني كودك كمك مي‌كند. كودك بايد در موقع اوج‌ گرفتن و فرود بيدار باشد و كودكان بزرگتر مي‌توانند با جويدن آدامس يا مكيدن آب نبات بر اين مشكل غلبه كنند.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان