Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

کشف کوچکترين آفتاب پرست جهان

کشف کوچکترين آفتاب پرست جهان

 

این خزنده سه سانتيمتری ( با احتساب طول دم) به اندازه ای کوچک است که می تواند بر روی لبه ناخن دانشمندی که آن را در ماداگاسکار کشف کرده، بايستد، در واقع ابعاد بدن اين جاندار از حشراتی که غذای آفتاب پرستهای بزرگتر را تشکيل می دهند، بزرگتر نيست.

این گونه جديد با نام "بروکسيا ميکرا" در ماداگاسکار کشف شده و گفته می شود يکی از کوچکترين آفتاب پرست هايی است که در جهان کشف شده است، از این رو تست های ژنتيکی بر روی اين جاندار کوچک آغاز شده است.

به گفته محققان ابعاد کوچک بدن اين جاندار نشان می دهد به احتمال زياد آفتاب پرست ها در ماداگاسکار از اجدادی بسيار کوچک تکامل يافته اند که با آفتاب پرست های بزرگ و رنگارنگی که امروزه به چشم انسان آشنا هستند، بسيار متفاوت بوده اند.

بر اساس گزارش میل آنلاين، این آفتاب پرست‌ها در محدوده ای کوچک از ماداگاسکار زندگی می کنند و دانشمندان بر اين باورند اين جانداران در برابر تخریب زيستگاهشان از حساسيت بسيار بالايی برخوردارند.

نظرات

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان