Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

امکان کنترل قلب از راه دور

امکان کنترل قلب از راه دور

پژوهشگران کشور سامانه ای برای کنترل وضعیت قلب ارائه دادند که با اتصال حسگرهایی به بیماران می توان وضعیت قلب آنها را از دور کنترل کرد..

حسین پور بخشان- مجری طرح با بیان اینکه این سامانه ها در دستور کار تحقیقاتی اتحادیه اروپا است,افزود با استفاده از این سامانه ها می توان بیماران مبتلا به بیماریهای قلبی و همچنین افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند را از دور کنترل کرد.

وی از اجرای طرح تحقیقاتی در این زمینه، اظهار داشت: برای این منظور پروژه تحقیقاتی با عنوان "پایش سیگنال قلب بیماران در منزل" طراحی و پیاده سازی شد.

پور بخشان با بیان اینکه این سامانه با استفاده از شبکه های حسگر طراحی شده است، یادآور شد: با استفاده از این سامانه می توان ضربان قلب بیماران به ویژه پس از عمل جراحی را از راه دور کنترل کرد و در هرلحظه از وضعیت بیمار آگاه شد.

مجری طرح با اشاره به نحوه عملکرد این سامانه خاطر نشان کرد: بخشی از این دستگاه به بدن بیمار متصل می شود و با استفاده از سنسورهایی، به صورت Real Time سیگنالهای قلب به دستگاه منتقل می شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات سیگنالهای قلب از طریق اینترنت به مرکز داده های بیمارستان منتقل می شود، ادامه داد: به این ترتیب در صورت ایجاد آریتمی (اختلال ریتمی قلب) در قلب توصیه های لازم به بیمار داده می شود و یا در صورت نیاز آمبولانس برای امدادرسانی اعزام خواهد شد.

پور بخشان از امکان ذخیره سیگنالهای ارسال شده به مرکز داده های بیمارستانها خبر داد و اضافه کرد: تا زمانی که سنسورها به بیمار متصل است، داده هایی که از سوی بیمار به بیمارستان ارسال می شود، ذخیره خواهد شد و این امر می تواند محققان و پزشکان را در ادامه تحقیقات خود یاری کند.

این محقق زیر ساخت توسعه این طرح در کشور را توسعه اینترنت ملی دانست و گفت: از آنجایی که تنها راه انتقال سیگنالهای قلب به مراکز درمانی اینترنت است از این رو پیاده سازی اینترنت ملی می تواند در توسعه این طرح کمک شایانی کند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح نیاز به اینترنت با پهنای باند وسیع ندارد، ادامه داد: این طرح با اینترنت با پهنای باند محدود نیز قابل اجرا خواهد بود.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان