Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

نخستین تمساح دارای دم مصنوعی جهان

نخستین تمساح دارای دم مصنوعی جهان

محققان آمریکایی با طراحی و ساخت یک دم مصنوعی از جنس سیلیکون و لاتکس، توانایی شنا را به یک تمساح جوان فاقد دم بازگرداندند.
دم یک بخش حیاتی در بدن خزندگان از جمله تمساح محسوب می‌شود که امکان شنا کردن، حرکت رو به جلو و چرخش در آب را فراهم می کند.
استابز (Mr Stubbs)‌ نام تمساح جوان 9 ساله ای است که در درگیری با یک تمساح بزرگتر، دم خود را از دست داد.
کارشناسان انجمن خزنده شناسی در فونیکس ایالت آریزونا برای کمک به این حیوان جوان، دم هوشمندی را با هزینه چند هزار دلاری برای این حیوان طراحی کردند.
«جاستین گئورگی» از کارشناسان مرکز آموزش و تحقیقات ارتوپدی در آریزونا با استفاده از دوربین های ویدئویی مادون قرمز، وضعیت حرکت و شکل دقیق بدن تمساح را برای ساخت پروتز دم مورد بررسی قرار داد.
دم مصنوعی با استفاده از قالب گرفته شده از اندازه بدن حیوان و از جنس سیلیکون و لاتکس ساخته شد که براحتی توسط یک کمربند بدور بدن تمساح متصل می شود.

«کوین مانفردی» از محققان دانشگاه میدوسترن با استفاده از نشانگرهای خاص، وضعیت حرکت تمساح در آب را مورد ارزیابی قرار داده است که نشان می دهد، حیوان توانایی حرکت و چرخش در آب را کاملا فراگرفته و پروتز مصنوعی اثربخشی مشابه یک دم واقعی دارد.

با رشد تمساح طی شش دهه آینده پیش بینی می شود که این حیوان به 40 دم مصنوعی جدید نیاز داشته باشد.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1056
  • بازدید دیروز: 1726
  • بازدید کل: 4219387