Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

اسيدهای خطرناک نَفَس انسان برای لنز دوربين

اسيدهای خطرناک نَفَس انسان برای لنز دوربين

حتما برای شما هم بسیار پیش آمده که با «ها» کردن روی عینک، صفحه موبایل یا لنز دوربین، آن را با بخار پوشانده و سپس با گوشه لباس تان تمیزش کرده باشید.

اگر جزو این گروه باشید، به نظر می رسد که باید در اولین فرصت این عادت بد را ترک کنید. زیرا نیکون می گوید تکرار این عمل ممکن است باعث آسیب دیدن لنز دوربین شود. ظاهرا نفس انسان حاوی موادی است که با لنز دوربین ها چندان سر سازگاری ندارند.

پاسخ نیکون به سوال «چگونه لنز دوربین را پاک کنیم؟»:

بهترین شیوه تمیز کردن لنز دوربین استفاده از یک پارچه یا دستمال بدون پرز مخصوص لنز و مقدار کمی از محلول تمیز کننده لنز است. به هیچ وجه از دستمال و پارچه های زبر یا حلال های قوی برای این کار استفاده نکنید.

بهتر است که ابتدا با یک برس بادی کوچک ذرات گرد و خاک را از روی لنز پاک کنید.

آنگاه یکی دو قطره از محلول لنز پاک کن را روی دستمال بچکانید (هیچ گاه مایع را مستقیما روی لنز نریزید) و توسط این دستمال مرطوب، لنز را با حرکت های دایره وار تمیز کنید. حرکت را از مرکز لنز شروع کرده و به بیرون ادامه دهید تا تمامی لکه ها پاک شوند.

اگر به تجهیزاتی که گفته شد دسترسی ندارید، یک پارچه نرم، خشک، تمیز و بدون پُرز می تواند گزینه خوبی برای پاک کردن لنز باشد. البته از نَفَس تان برای ایجاد بخار روی لنز برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. زیرا نَفَس ما حاوی اسیدهای مضری است که می توانند به پوشش لنز آسیب برسانند.

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان