Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

منجمين در فاصله 400 سال نوری از زمين، قند يافتند

منجمين در فاصله 400 سال نوری از زمين، قند يافتند

منجمین دانشگاه کپنهاگ در دانمارک در هفته‌ای که گذشت یک کشف خیلی شیرین انجام دادند.

آنها در نزدیکی ستاره‌ای که 400 سال نوری از زمین فاصله دارد، گلیکول‌آلدهید یافته‌اند.

با اینکه یافته آنها چیزی نیست که بخواهید در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید، ولی اهمیت آن از این رو است که این ترکیب شیمیایی، یکی از اجزا کلیدی سازنده اسید ریبونوکلئیک (RNA) است که آن نیز به نوبه خود از ارکان اصلی حیات موجودات زنده به شمار می‌رود.

در طی تحقیقات منظم، توجه این دانشمندان به چندین منطقه نورانی در فضا جلب شد. مناطقی که نشانگر وجود مولکول‌های ساده قند در نزدیکی یک ستاره بودند.

در حالی که این کشف برای روند جستجوی حیات در خارج از منظومه شمسی‌ ما مهم است، در عین حال از این نظر که نزدیک‌ترین نمونه یافته شده به ما ست نیز اهمیت دارد.

پیش‌تر منجمین مولکول‌های مشابهی را در یک خوشه ستاره‌ای عظیم که 26 هزار سال نوری از ما فاصله دارد کشف کرده بودند ولی به خاطر فاصله زیاد (65 برابر دورتر از کشف جدید)، قادر به دستیابی به جزئیاتی چنین دقیق نبودند.

کشف گلیکول‌آلدهید به تنهایی هیجان‌انگیز است، ولی ارتباط آن با حیات و احتمال یافتن موجودات زنده در گستره هستی، به این هیجان می‌افزاید.

دستاورد این کشف این است که از این پس منجمین با دقت بیشتری به دنبال ترکیبات پیچیده‌تر خواهند گشت تا کلیدهای علمی بیشتری در رابطه با چگونگی شکل‌گیری حیات به دست آورند.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1007
  • بازدید دیروز: 2618
  • بازدید کل: 3338454

دریافت کد فیدخوان