Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

قلم الکترونيکی هوشمند ويبره برای نوشتن املا صحيح‎

قلم الکترونيکی هوشمند ويبره برای نوشتن املا صحيح‎

برای دانش آموزان در مقطع ابتدایی که در حال آموزش حروف الفبا و کلمات هستند همیشه ضرورت حضور یک معلم در نقش يک ناظر برای تصحیح اشتباهات نوشتاری احساس می شود. وجود همين ضرورت ها باعث شده تا نوشت افزارها نیز هوشمند تر شده و هر یک به گجت هايی چند کاره تبدیل شوند.

آنچه که در تصوير مشاهده می کنید يک قلم الکترويکی هوشمند است که می تواند نياز به حضور دایم یک ناظر را برای دانش آموزان کلاس اول ابتدايی مرتفع سازد. این قلم که lernstif نام دارد، کلمات و خطوط را هنگام نوشتن کنترل می کند و هر جا که به یک اشتباه برخورد کرد، در دست کاربر می لرزد و با ايجاد وضعیتی شبيه به ويبره گوشی موبايل، کاربر را از یک اشتباه در متن مطلع می کند.

این قلم هوشمند تحت سیستم عامل لینوکس با دو شیوه کاری متفاوت کار می کند. می تواند کلمات نوشته شده را هم به لحاظ خوشنویسی و نگارش صحيح حروف و هم به لحاظ درست نویسی املايی کنترل کند. اگر به اشتباه حروفی برخورد کرد یک بار و اگر به اشتباه گرامری و قواعد دستور زبان برخورد کرد دو بار آلارم صوتی داده و با حالت لرزشی کاربر را آگاه می کند.

در داخل این قلم هوشمند الکترونيکی سنسور های فشار و حرکت بسيار ظريفی تعبیه شده است. از یک ماژول WiFi هم برای انتقال يک رونوشت از متن به یک کامپيوتر مرکزی استفاده می کند. يک باتری و یک نرم افزار غلط یاب نوشتاری، فرایند پردازش و کشف اشتباهات را بر عهده دارد.

همچنین اين خودکار دارای یک ساچمه جوهری است تا بتوان از آن همانند يک خودکار معمولی نیز استفاده کرد. یکی ديگر از قابليت های اين قلم الکترونيکی آن است که می تواند در کنار دو شیوه کاری متفاوت و یک ساچمه جوهری، به صورت مجازی در هوا بنويسد. حرکات نوک این قلم در هوا نیز شبيه سازی می شود و پس از آناليز از اطلاعات ضبط شده یک رونوشت نوشتاری دیجیتال تهيه کرده و آن را از طريق بستر وای فای به يک کامپيوتر منتقل می سازد.

والدین می توانند در کنار انجام کارهای خود، از طريق داشتن يک نسخه تکالیف فرزندشان بر روی کامپيوتر خود و شنیدن صدای آلارم های این قلم از میزان مهارت و دانش فرزندشان در نوشتن املا با خبر شوند.

هنوز خبری از قيمت این محصول در دسترس نيست اما قرار است از آگوست 2013 برای زبان انگلیسی وارد بازار شود. اما سفارشات آنلاين از هم اکنون پذيرفته می شود. به نظر می رسد که املا نوشتن با اين قلم ها هم لذت بخش باشد. البته امیدواریم که لذت تجربه کردن حالت ویبره يک قلم در دست تشويقی برای اشتباه نوشتن نباشد!

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان