Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

تامين روشنايی با نيروی جاذبه زمين

تامين روشنايی با نيروی جاذبه زمين

GravityLight محصولی امن تر از فانوس نفتی و ارزان تر از انرژی خورشیدی برای تامین نور است.

این گجت خارق العاده می تواند امیدی تازه برای روشن کردن شب تاریک هزاران خانه در کشورهای در حال توسعه باشد.هنوز بسیاری از مردم در کشورهای در حال توسعه، از امکان تجملاتی شبکه برق محروم هستند و برای روشنایی شب های شان از ابزارهایی چون فانوس های نفتی بهره می برند. وسیله ای که علاوه بر هزینه بر بودن، اجبارا باید در کنار آن گازهای خطرناکی را هم استشمام کرد. حال شاید یک چراغ که انرژی لازم را از جاذبه زمین کسب می کند، بتواند راه حل ممتازی برای تامین روشنایی دنیا باشد.

GravityLight نیازی ندارد که از طریق شبکه برق یا سلول های خورشیدی شارژ شود. و به هیچ وجه هم از باتری استفاده نمی کند. این لامپ تنها از نیرویی استفاده می کند که پاهای ما را به زمین چسبانده است. وزنه ای که به این لامپ متصل شده طی ۳ ثانیه به بالا می رود و طی ۳۰ دقیقه زمان لازم برای پایین آمدنش، به تولید روشنایی می پردازد.

یکی از اهداف مهم مخترعان GravityLight آن است که قیمت را به ۵ دلار برسانند. تا خریدی به صرفه ای و جایگزینی مناسب برای فانوس های نفتی باشد. این ایده توجه و علاقه عمومی فراوانی را جلب کرده است و در کمپین جمع آوری سرمایه اولیه سایت Indiegogo ، به جای هدف ۵۵هزار دلاری تعیین شده، تا کنون توانست به ۲۶۰هزار دلار دست یابد. در این کمپین، حامیان طرح با پرداخت هر ۵۰ دلار، علاوه بر تامین بودجه رساندن روشنایی به روستاهای نیازمند، یک لامپ هم برای خانه خود دریافت می کنند.

درست است که GravityLight تنها یک لامپ اضطراری یا روشنایی چادر مسافرتی محسوب می شود، اما در کشورهای در حال توسعه می تواند تاثیر شگرفی بر خانواده ها داشته باشد. زیرا علاوه بر سالم تر بودن از نور فانوس و چراغ های نفتی، قیمتی بسیار کمتر از صفحات خورشیدی دارد. و مهمتر از همه اینکه برای تامین نور، تنها نیازمند وزنه ای از شن یا سنگ است

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان