Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

رباتِ پشتيبان انسان، پيشخدمت دنيای آينده

رباتِ پشتيبان انسان، پيشخدمت دنيای آينده

بیش از یک دهه است که وارد هزاره جدید شده‌ایم و نه فقط جت پَک های شخصی نداریم بلکه هنوز فقدان خدمتکارهای رباتیک هم در زندگی‌ها برقرار است.

البته که قرار هم نیست همین فردا بتوانیم ربات خدمتکار خود را داشته باشیم ولی ربات جدید کمپانی تویوتا گامی تازه در این جهت است.

ربات پیشتیبان انسان (Human Support Robot) مشخصاً طراحی شده تا به افراد معلول یاری برساند ولی کارکردهایی مثل «این را بگیر، آن را باز کن، این را بگذار آنجا» می‌تواند به آسانی گسترش پیدا کند و ما انسان‌ها را واقعاً به موجودات تنبل فیلم والی-ای بدل کند.

رباتی با ارتفاع 82 سانتی‌متر که می‌تواند تا 1.3 متر افزایش یابد، برخوردار از بازویی 76 سانتی‌متری که با یک پنجه متحرک تکمیل شده و دستورها را به وسیله یک تبلت دریافت می‌کند.

در مورد قابلیت‌های حرکتی این ربات باید گفت که برای استفاده در محیطهای داخلی طراحی شده و می‌تواند با سرعتی نزدیک 3 کیلومتر در ساعت جابجا شود و از عهده تغییرات کوچک در ارتفاع کف (مثل جابجایی از روی فرش به پارکت) بر آید.

تویوتا هنوز در باره قیمت این ربات یا ظرفیت باتری آن اطلاعاتی منتشر نکرده ولی با توجه به ظاهر ساده این محصول و البته یکی از قوانین کشور ژاپن که 90٪ از هزینه دستیارهای رباتیک را بر عهده بیمه بهداشت و درمان عمومی می‌گذارد، این ربات لااقل در کشور خودش می‌تواند به تولید انبوه برسد.

این ربات 31.5 کیلوگرمی می‌تواند اشیایی تا 1.2 کیلوگرم را جابجا کند:

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان