Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

سفر ۱۶۰۰۰ کيلومتری روبات اقيانوس پيما

سفر ۱۶۰۰۰ کيلومتری روبات اقيانوس پيما

شاید مریخ نورد کنجکاوی در حال حاضر مشهورترین ربات دنیا باشد که در حال انجام وظیفه است. اما یک ربات دیگر هم روی اقیانوس ها مشغول شکستن رکوردهای جدید است.

ربات Papa Mau توانسته حدود ۱۶۰۰۰ کیلومتر را شنا کند و از سانفرانسیسکو خودش را به استرالیا برساند. نکته قابل توجه اینجا است که این ربات انرژی مورد نیازش را تنها از امواج دریا و انرژی خورشیدی تامین کرده است.

شرکت سازنده این ربات که Liquid Robotics نام دارد. این شرکت یک استارت‌آپ در دره سیلیکون است و می گوید این ربات سرانجام توانسته پس از حدود یک سال سفرش را به پایان برساند. هرچند دردسرهای زیادی را تا رسیدن به مقصد متحمل شده است.از طوفان ها و آب و هوای بد گرفته. تا روزهای ابری که اجازه شارژ به ربات نمی داده است.

شرکت سازنده مشغول ساخت مجموعه متنوعی از این ربات ها است و چند ربات دیگر این شرکت نیز هم اکنون مشغول انجام ماموریت در نقاط مختلف دنیا هستند.

آنها توسط دانشمندان آب و هوا، محیط زیست، شرکت های نفتی و مجموعه های نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت ربات هایش را به فروش می رساند یا اینکه می توان ربات را برای انجام کارهای تحقیقاتی اجاره کرد.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان