Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

کشف پنگوئن زال در قطب جنوب

کشف پنگوئن زال در قطب جنوب

طبيعت شناسي به نام "ديويد استفنز" در حاشيه جزيره شتلند جنوبي به صورتي اتفاقي نوعي پنگوئن زال را مشاهده کرده است.

وي مي گويد با وجود تنوع رنگي که در نقشهاي صورت پنگوئنها وجود دارد، تمامي اين جانداران از الگوي استاندارد رنگي سياه و سفيد برخوردارند.

وجود چنين استتاري براي پرنده هاي غواص بسيار ضروري است اما ظاهرا در اين ميان استثنائي نيز وجود دارد. وي در اين سفر به سوي قطب جنوب پنگوئني سفيد را مشاهده کرد که به صورت کامل هم زال نبود بلکه از چشمهاي رنگي و الگوي رنگ و رو رفته اي از بدن پنگوئنهاي چانه نواري يا Chainstrap برخوردار بود.

بسياري از محققان از چگونگي توانايي بقاي اين پرنده عجيب در شگفتي هستند، با وجود اينکه رنگبندي غير عادي بدن,ماهيگيري را براي اين پنگوئن زال کمي دشوار مي کند، اما ديگر جنبه هاي زندگي اين پرنده روالي عادي دارد.

پنگوئنهاي زال ميزاني رقيق از رنگدانه ها را دارند اما هنوز از چشمهاي رنگي برخوردار هستند.

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافيک، جانورشناسان دليل اين بي رنگي پنگوئن را جهش ژنتيکي مي دانند که منجر به رقيق شدن رنگهاي پر بدن پنگوئن شده است و در نتيجه رنگ سياره پرهاي بدن پنگوئن به صورت يکدست روشن شده و ظاهري به رنگ قهوه اي کمرنگ و مايل به زرد را در پرنده ايجاد کرده است.

  • منبع: www.mehrnews.com
  • تاریخ: پنجشنبه 6 بهمن 1390 - 14:39
  • نویسنده:
  • صفحه: عمومی
  • بازدید: 832

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان