Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

روبوتانک ميتسوبيشی

روبوتانک ميتسوبيشی

به نظر می رسد که ژاپنی ها پس از وقوع فاجعه در نیروگاه دایچی در فوکوشیما ،کاملا نگران آینده هستند. لذا به دنبال راه اندازی ارتش رباتی برای کار در شرایط سخت رادیواکتیو هستند.

پس از ربات ۴ پای توشیبا اکنون نوبت تانک-ربات کنترل از راه دور میتسوبیشی است که وارد تیم بازرسی نیروگاه های آسیب دیده شود.

البته گفته می شود که این تانک میتسوبیشی امکان انجام برخی تعمیرات از راه دور را هم دارد.

MEISTeR یا «ربات تعمیر و نگهداری تجهیزات مجتمع در سیستم رادیو کنترلی» دارای دو بازوی مکانیکی است که هر کدام تا ۷ درجه چرخش و آزادی عمل دارند.

این بازوها می توانند برای نگه داری و برش لوله ها مورد استفاده قرار گیرند. این ربات می تواند بارهای سنگین تا ۱۵ کیلوگرم را به راحتی حمل کند و ابزارهایی همچون تبر و دریل را با خود همراه ببرد.

این ربات تقریبا ۴۵۰ کیلوگرم وزن داشته و بر روی ۴ چرخ با سرعت ۲ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. این ربات کاملا از راه دور کنترل می شود و به گونه ای مقاوم ساخته شده که در محیط های بسیار خطرناک هم از پس ساعت ها تلاش و فعالیت بر می آید.

به امید روزی که در صورت وقوع چنین وقایعی، ارتش ربات ها جایگزین انسان های فداکار (همچون کارکنان نیروگاه اتمی دایچی پس از سونامی) شوند.

 

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 839
  • بازدید دیروز: 3370
  • بازدید کل: 3302586

دریافت کد فیدخوان