Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

نظريه ی FDA در مورد سلول های بنيادی

نظريه ی FDA در مورد سلول های بنيادی

از نظر FDA سلول های بنيادی شما دارو به حساب می آيند

 

اداره غذا و داروي آمريکا معروف به اف دي اي اخيرا سلول هاي بنيادي را جزو داروها طبقه بندي کرده و بدين ترتيب قصد دارد تا در پروسه هاي درماني که از سلولهاي بنيادي استفاده مي کنند، نظارت داشته باشد. معمولا در روش هاي درماني که از سلول هاي بنيادي استفاده مي کنند، روش کار به اين صورت است که اين سلولها از خود شخص گرفته مي شود و پس از جدا سازي به محل مورد نظر تزريق مي شوند.

مثلا در بيماراني که از دردهاي مفصلي رنج مي برند، خون بيمار گرفته مي شود و سپس به کمک سانتريفيوژ و روشهاي ديگر، سلولهاي بنيادي او جدا شده و بعد مستقيما به محل مفصل تزريق مي شوند. ظاهرا سکه شدن کار و بار کلينيک هايي که به اين کار مشغولند، باعث شده که مقامات اداره غذا و دارو به فکر بيفتند تا به نوعي سلول هاي بنيادي هر فرد را هم جزو داروها دسته بندي کرده و آن را زير مديريت خود در بياورند. بعيد نيست همين روزها شرکتي هم پيدا شود که بخواهد پتنت سلول بنيادي را به نام خود ثبت کند.

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان