Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

جايگزينی ليتيوم در باتری های آينده با سوکروز

جايگزينی ليتيوم در باتری های آينده با سوکروز

باتری های قابل شارژ و عمر آنها بخش بزرگی از توضيحات مربوط به هر دفترچه راهنمای يک وسیله الکترونيکی را به خود اختصاص می دهند.

اما کمبود عنصر ليتيوم در ساخت باتری های يونی- لیتیومی در بعضی از کشورها مشکل ساز است.

در برخی موارد برای رفع نياز، دولت ها مجبور به وارد کردن اين عنصر می شوند.

اين موضوع محققان دانشگاه توکیو در ژاپن را بر آن داشته تا به صورت جدی به پیدا کردن عنصری سهل الوصول تر و راهی آسان تر برای جايگزين کردن ليتيوم در ساخت این باتری های قابل شارژ بپردازند.

و در این مسیر، محققان دريافتند که سوکروز می تواند در فرايند های شيميايی به عنوان آنود و یا همان قطب منفی اتصال الکترونیکی در باتری ایفای نقش کند.

آنها در ضمن يک فرایند بدون اکسیژن، قند سوکروز را تا 1500 درجه سلسيوس حرارت دادند و آن را در يک کوره به پودری از جنس کربن تبديل کردند.

ترکیب های زیادی در طبیعت موجود است که با دریافت حرارت به کربن تبديل می شوند اما از آنجا که ساکاروز در اکثر نقاط کره زمين به وفور یافت می شود به عنوان يک جایگزین بهينه برای عنصر لیتیوم در فرایند طراحی و ساخت باتری های قابل شارژ انتخاب شده.

این طرح در حال حاضر به عنوان يک تئوری ارائه شده اما به نظر می رسد با اجرايی شدن آن هزینه وسايل الکترونیکی به صورت چشم گیری پايين بیاید و مشکل کمبود لیتیوم در کشورها نیز حل شود.

اميدواريم که شيرينی قندها به مزاج گجت ها و وسایل الکترونيکی شارژی نيز خوش بيايد و آنها هم طعم جديدی تجربه کنند.

 

 

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان