Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021
Instagram: @TestEQ.ir

 

 

ايده دوربين عکاسی که با چشم کنترل ميشود

ايده دوربين عکاسی که با چشم کنترل ميشود

خانم Mimi Zou، فارغ التحصيل دانشکده هنر رویال لندن، طرح اولیه يک دوربین عکاسی را ارائه کرده که کليه فرایند کنترل آن بر عهده چشم انسان است.

این طرح اولیه با عنوان Iris معرفی شده است.

در طراحی این دوربين قرار است از فناوری مسیر يابی چشم و تشخیص بيومتريک استفاده شود.خانم زوو معتقد است محصولاتی که در دست انسان قرار می گیرند بايد به اندازه خود او هوشمند و انعطاف پذیر باشند.

عملکرد آن به گونه ای است که کاربر همانند ديگر دوربين های ديجيتال نیاز ندارد به صورت مستقيم به داخل لنز نگاه کند. يک صفحه نمايشگر دیجیتال در یک سمت آن نصب شده که تنها کافی است به آن صفحه نگاه کنید.

با مجهز بودن این دوربين به تکنولوژی تشخیص بيومتريک، اشیاء را در تصوير شناسایی می کند و ویژگی های آنها را با کتابخانه اطلاعاتی معینی که در یک سرور قرار گرفته تطبیق می دهد.

اکنون پلک های کاربر کار دکمه های فشاری، چرخشی و يا لمسی مختلف کنترلی موجود در ساير دوربین های عکاسی فعلی را انجام می دهد.

اگر بخواهيد بر روی چیزی زووم کنید، کافی است پلک های خود را کمی به هم برسانید و با چشمانی نیمه باز صفحه ديجيتالی را نگاه کنید.

اگر بخواهيد کل کادر را در تصویر جای داده و نیاز به Zoom Out دارید، کافی است پلک های خود را تا آنجا که می شود باز کرده و به نقطه مورد نظر نگاه کنید.

اگر همه چيز مطابق میل شماست و می خواهید عکس بگیرید، تنها کافی است چند ثانيه ای به صفحه دیجیتال دوربین خیره شده و سپس دو مرتبه پلک بزنيد.

عکس های گرفته شده هم به راحتی از طريق بستر بی سیم وای فای به میزبان های مختلف مانند فیسبوک ارسال و به اشتراک گذاشته می شوند.

خانم زوو هم اکنون در حال کار بر روی این طرح اولیه، جهت تکمیل و تجاری سازی آن است.اما به نظر می رسد که اگر اين طرح بنا به دلایلی تجاری هم نشود، ایده های بسیار نابی در آن نهفته است که با توسعه آنها می شود انقلابی در طراحی و ساخت دوربين ها ديجيتال آینده به وجود آورد.

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان