Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

ژاپن در حال ساخت سريع ترين قطار جهان

ژاپن در حال ساخت سريع ترين قطار جهان

چند ماه پیش بود که چین از آزمایش برای راه اندازی قطار با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت سخن گفت. اما در این رقابت ژاپنی ها هم بیکار نبوده اند و حالا آنها هم از قطار ۵۰۰ کیلومتری شان پرده برداری کرده اند.

شرکت راه آهن مرکزی ژاپن از این قطار رونمایی کرده و گفته خط جدید بین توکیو و ناگویا حرکت خواهد کرد. این قطار قرار است مسافران را با حداکثر سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت حمل کند و اگر موفق به این سرعت بشود رکورد سریع ترین قطار دنیا را از آن خود خواهد کرد.

قطار جدید از فناوری magnetic levitation استفاده می کند. به این معنی که قطار با روش های مکانیکی معمول شامل چرخ و ریل کار نمی کند.

بلکه یک میدان مغناطیسی بسیار قدرتمند سبب جدا شدن قطار از زمین شده و باعث می شود که قطار به نرمی روی مسیر خود حرکت کند.در واقع در این حالت، قطار معلق است و به زمین اتصال ندارد.

در حال حاضر فقط ۲ قطار در جهان از این فناوری استفاده می کنند. یکی در ژاپن و دیگری در شانگهای چین است که با رکورد سرعت ۴۳۱ کیلومتر در ساعت، فعلا سریع ترین قطار جهان به حساب می آید.

البته برای اینکه سوار قطار ۵۰۰ کیلومتری بشوید نباید خیلی عجله کنید. چرا که قرار است این قطار تا سال ۲۰۲۷ کار خودش را شروع کند.

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1093
  • بازدید دیروز: 2914
  • بازدید کل: 4424441