Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

تست وايفای هواپيما با سيب زمينی

تست وايفای هواپيما با سيب زمينی

اینترنت وای‌فای در هواپیماها روز به روز گسترش بیشتری پیدا می کند و خطوط هوایی مختلفی مشغول اضافه کردن این سرویس به پروازها هستند تا مسافران در آسمان هم به اینترنت دسترسی داشته باشند.

اما چطور می شود از کیفیت توزیع مناسب و هماهنگ امواج وای‌فای در یک هواپیما اطمینان حاصل کرد؟ آن هم زمانی که هواپیما در ارتفاع ۱۰ کیلومتری با سرعت ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز می کند؟

مهندسان شرکت بوئینگ با این مساله مواجه بودند که چطور شبکه وای‌فای داخلی هواپیما را طراحی کنند تا سیگنال آن توزیع مناسبی در تمام بخش های هواپیما داشته باشد. برای این کار لازم بود یک هواپیما را پر از مسافر کنند و طراحی شبکه داخلی را بر اساس آن انجام دهند. اما این کار وقت زیادی از یک هواپیما مسافر آزمایشی میگرفت. به همین دلیل راه حل بهتری پیدا کردند: استفاده از سیب زمینی.

آنها صندلی های هواپیما را با حدود ‍۱۰ هزار کیلوگرم سیب زمینی پر کردند. چیزی که به گفته بوئینگ جایگزینی مناسب برای مسافران بوده. سیب زمین ها به خوبی بدن انسان را شبیه سازی می کردند و به مهندس های بوئینگ اجازه داده اند پینگ وای‌فای را در نقاط مختلف هواپیما تست کرده و شبکه را بر اساس آن طراحی کنند.

بوئینگ گفته بعد از پایان تست هم سیب زمینی های مورد استفاده به یک بانک غذایی اهدا شده است. حالا هم شبکه داخلی هواپیما به خوبی کار می کند و هم سیب زمینی ها به جای خوبی رسیده اند.

 

 

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان