Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

چگونه میشود کودکان کارآفرین و خلاق پرورش داد؟

چگونه میشود کودکان کارآفرین و خلاق پرورش داد؟

افراد با تفکر کارآفرینی از همان آغاز کودکی می آموزند که به خود متکی باشند، مستقل باشند، در تصمیم گیری قاطع باشند و کمی جاه طلب بوده و قواعد و دستورالعمل ها را به چالش بکشند.

چگونه به کودکان خود کمک کنیم تا کارآفرین باشند

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر است فرزندان شما به کسب مهارت های جدیدی نیاز دارند تا خود را با تغییرات دنیای امروز هماهنگ کنند. اگر در همین دوران مهارت های لازم برای مدیریت و کارآفرینی خلاق را به فرزندان آموزش دهید در آینده مسیر موفقیت را برایشان هموارتر خواهید کرد.تربیت کودکان کارآفرین

تربیت کودکان کارآفرین
والدین تمایل دارند کودکان شان مهارت های مختلف را بیاموزند و توانایی هایی داشته باشند. به خصوص در عصر حاضر رواج تک فرزندی منجر به تمرکز بیش از پیش والدین بر کودکان شده و بازار انواع کلاس های غیردرسی و مهارت آموزی کودکان داغ است. اما در این میان پدران و مادران چقدر به فکر تربیت کودکانی کارآفرین هستند؟

اگر شما جزء والدینی هستید که هوشمندانه به فکر تربیت کودکانی کارآفرین و خلاق هستید با ما با مرور نکاتی در این زمینه همراه باشید.

به کمک این روشها بچه هایتان را کارآفرین بار بیاورید

فعالیت های شجاعانه :

ابتدا کودک تان را به انجام فعالیت های کارآفرینانه در دسترس ترغیب کنید. مثلا از او سوال کنید آیا به کاشتن سبزی در باغچه ی منزل و فروش آنها به دوستان تمایل داره؟
داستان زندگی کارآفرینان موفق را با او در میان بگذارید . این کار برای کارآفرینی به او انگیزه می دهد.
با هدایت او به فعالیت های کارآفرینانه می توانید، مهارت های ارزشمند کسب و کار را به شیوه ای ملموس و لذت بخش به او بیاموزید.

مشاور او باشید!

بعد از اینکه کودک تان تصمیم به شروع گرفت، ابتدای کار درباره ی طرح کسب و کار با او صحبت کنید.

ممکن است طرح کسب و کار کودک تان بسیار ساده باشد. اما روش بسیار قدرتمندی برای آموزش مفاهیم اساسی چون سود و زیان و هزینه به کودک می باشد.
از کودک تان سوال کنید که چه طور می خواهد محصول یا خدماتش را تبلیغ کند و درباره ی امکان پذیر بودن و مناسب بودن روش های تبلیغی مورد نظرش به او کمک فکری کنید.
در نشست های خود و فرزندتان با او درباره درآمد و هزینه های طرح مورد نظرش صحبت کنید. در این هنگام در واقع شما در حال آموزش حسابداری به او هستید. چیزی که بسیاری از افراد در شروع کسب و کار با آن مشکل دارند.

مدیریت پول را به او بیاموزید:

مدیریت پول مهارتی است که جوانان و کودکان امروز دانش کمی درباره ی آن دارند. علی رغم ضرب المثل ها و تعارفات مرسوم درباره ی پول ، همه می دانیم که "پول" برای یک زندگی ضروری است. بنابراین چه بهتر که از کودکی ارزش پس اندازکردن را به کودک آموزش دهیم تا در بزرگسالی این مهارت به او کمک کند، زندگی بهتری داشته باشد.
به فرزند خود پیشنهاد دهید که میزانی از پول توجیبی اش را به صورت ماهانه یا هفتگی پس انداز کند.

نحوه پرورش کودکاتن کارآفرین

استفاده از کارت اعتباری بیش از پرداخت های نقدی افراد را برای خرید وسوسه می کند. در واقع اگر شما پول خریدتان را نقدا پرداخت کنید با احتیاط بیشتری خرج خواهید کرد. بنابراین این نکته را خودتان رعایت کنید و به فرزندان تان نیز بیاموزید.

از فرزندتان بخواهید برای پس اندازش هدف گذاری کند. یعنی در نظر بگیرد که این پس انداز را در چه کاری صرف خواهد کرد. این کار به او انگیزه می دهد تا بیشتر پس انداز کند و کمک می کند که رویاپردازی کند، علاوه بر این قدرت تصمیم گیری آنان را بهبود می بخشد.

هدف گذاری درباره ی پس انداز و رویاپردازی کودک به او حس شجاعت می دهد و باعث می شود احساس کند می تواند بخشی از خواسته های اش را خودش در طول زمان برآورده کند. این درواقع پرورش حس استقلال طلبی و اتکا به خود است که از ویژگی های بارز کارآفرینان است.

آخرین و مهم ترین نکته :

اگر می خواهید کودک تان برای زندگی اش رویاهای بزرگ داشته باشد به او احترام بگذارید.
احترام گذاشتن همان رفتاری است که به موجب آن احساس بزرگی و محترم بودن در فرد پدید می آید و در او باور خوبی نسبت به خودش ایجاد می شود و محصولات شیرینی چون عزت و اعتماد به نفس به بار می آورد.

فرزندانِ والدینی که به کودک شان احترام می گذارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند.

یکی از پایه ای ترین پیش نیازهای موفقیت در هر شغل و حرفه ای وجود اعتماد به نفس کافی در شخص می باشد. بنابراین شما والدین گرامی با احترام گذاشتن و انتقال حس ارزشمندبودن به فرزندتان می توانید پتانسیل بسیار خوبی برای او فراهم کنید که قابل جایگزین با هیچ چیز دیگری نیست.
به یاد داشته باشید که سرمنشاء اتفاقات بزرگ زندگی فرزندتان در آینده همین توجه های به ظاهر کوچک امروز است.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 325
  • بازدید دیروز: 3341
  • بازدید کل: 4698011