Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

مراحل رشد کودک (2 تا 3 سالگی)

مراحل رشد کودک (2 تا 3 سالگی)

این سن یکی از مهم ترین دوره های رشد احساسی کودک است.

در سن دو سالگی احساسات و هیجانات کودک بیشتر بروز پیدا می کند و در خود هیجانات جدیدی را تجربه می کند( هیجان های خودآگاه شرم،خجالت و غرور از حدود دو سالگی نمایان می شود) و همگام با همین احساسات همدلی کردن در کودکان آغاز می شود.هم چنین کودک درک می کند که رفتار شما بر او و رفتار او بر شما تاثیر گذار است.

گفتار کودک پیچیدگی بیشتری پیدا میکند. در اوایل دو سالگی واژگانی مرکب از 50کلمه دارد و در اواخر سه سالگی به 100 کلمه می رسد. سوال های ساده مثل کجارفت؟ می پرسد وپاسخ های یک یا دوکلمه ای می دهد مثل اونجا. ازترکیبات دوکلمه ای زیاد استفاده می کند.برخی ضمایر را بکار می برد. در برقراری ارتباط همکاری می کند و سوال های بی شماری را می پرسد.

فکر کردن کودک بر اساس هر چیزی است که تا به حال یادگرفته است.او درمورد مفاهیمی مثل بزرگ و کوچک،روز و شب و متضادها بیشتر می فهمد. در این سن کودک شروع به یادیگری رنگ ها می کند.

در دو تا سه سالگی کودک شما قادر است که:

در احساسات با اطرافیانش همدلی کند.

رنگ ها را شناسایی کند و هر شی را بر اساس رنگش دسته بندی کند.

در اواخر سه سالگی به راحتی از پله ها بالا و پایین رود.

به جزییات بیشتر دقت کند.در حین کتاب خواندن برای کودک متوجه می شوید که به جزییاتی اشاره می کند که قبلا به آن ها بی توجه بود.

بازی های پیشنهادی برای کودکان دو تا سه سال:

به دلیل شناسایی احساسات توسط کودک در این سن سعی کنید بازی ها ونمایش هایی را با کودک انجام دهید که به مسئله احساسات کودک بپردازد، تا بتواند در سنین بالاتر به مهارت خودگردانی عواطف و احساساتش دست یابد.برای انجام دادن یک نمایش عروسکی می توانید از عروسک های انگشتی استفاده کنید.

برای تقویت هوش در این سن و آموزش دسته بندی به کودکان می توانید از هوش چین های مربوط به سنین 2 تا 3 سال استفاده نمایید و همراه با دیدن تصاویر و آموزش دسته بندی، اطلاعاتی درمورد تصاویر و به طور کلی گروه هایی که در آن جای می گیرند به کودکتان ارائه کنید.

پیدا کردن ارتباط بین اشیا در این سن برای کودکان جذاب است و هم چنین با بازی هایی از این دست دقت و تمرکز کودکان تقویت می شود.برای انجام این بازی می توانید از جورچین های ارتباطی برای کودک دلبندتان استفاده نمایید.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1185
  • بازدید دیروز: 4462
  • بازدید کل: 4533123