Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

راهنمای مراقبت از باطری وسايل الکترونيکی‎

راهنمای مراقبت از باطری وسايل الکترونيکی‎

 

سال هاست که نسل جديد باطري هاي ليتيومي جايگزين باطري هاي نيکلي شده است؛ اين جايگزيني شبهات بسياري را براي کاربران جهت نگهداري از باطري دستگاهشان به وجود آورده و اين شبهات و نگراني ها با توجه به تفاوت هاي اين دو نسل باطري چندان بي راه نمي باشد. در اين نوشته سعي دارم با مطرح کردن روش هايي،به شما بگويم چگونه باطري دستگاه خود را سالم تر نگه داريد!

پرهيز از مصرف کامل باطري:‌

هرگز نگذاريد شارژ باطري شما به 0% برسد و دستگاه کامل خاموش شود. هميشه قبل از خاموش شدن دستگاه آن را شارژ کنيد. طي تحقيقاتي که توسط ‍ batteryuniversityصورت پذيرفت، نتايج زير حاصل گشت :

 

همانطور که در جدول بالا ميبينيد اگر در شرايطي که 50% باطري خالي شده است آن را شارژ کنيد ، باطري شما به مراتب عمري بيشتر از يک چرخه 0 تا 100% شارژ را دارا خواهد بود.

پرهيز از شارژ کامل:

باطري هاي ليتيومي هرگز نياز ندارند به صورت کامل و 100% شارژ شوند. در واقع مطالعات نشان داده است که شارژ تا 80% ميتواند شارژ‌ي ايده آل باشد؛ و احيانا اگر باطري را تا 100% شارژ کرديد هرگز آن را بيشتر از آن به برق متصل نگذاريد. اين اشتباه يکي از نکاتي است که خيلي از ما سهوا مرتکب آن ميشويم و سلامت باطري خود را به شدت به خطر مي اندازيم. براي جلوگيري از اين اتفاق ميتوانيد از آداپتور هاي هوشمندي استفاده کنيد که خودشان پس از انجام شارژ کامل، از رسيدن برق به دستگاه جلوگيري ميکنند.

خالي کردن کامل شارژ به صورت ماهيانه:‌

شايد اين حرف با حرف هايي که در بالا مطرح کرديم کمي در تناقض باشد، ولي نکته اي پشت آن نهفته است! باطري هاي نوين که «باطري هاي هوشمند» نيز قلمداد ميشوند، داراي اين ويژگي هستند که زمان باقي مانده تا اتمام شارژشان را تخمين زده و به شما اعلام کنند. اين تخمين ممکن است بعد از مدتي با اشتباهاتي مواجه شود که براي جلوگيري از اين اتفاق بهتر است هر ماه يک بار اجازه دهيد باطري شما به صورت کامل خالي شده و دستگاه خاموش شود.

خنک نگاه داشتن:

يکي از مهمترين نکات در سلامت باطري دماي نگهداري از آن است. مجددا تحقيقات گروه battery university نتايج زير را با خود به همراه داشته است :

همانطور که مشاهده ميکنيد هرچه دما بيشتر باشد عمر بيشتري از باطري کاسته ميشود. پس اگر لپ تاپ شما دماي زيادي از خود ساطع ميکند بهتر است از گجت هاي خنک کننده براي آن استفاده کنيد.

اولين شارژ:

اين يکي از قسمت هايي است که بيشترين سردرگمي را در بين کاربران ايجاد ميکند و شايد علت اصلي آن نيز بي اطلاعي فروشندگان باشد!‌ احتمالا براي شما هم پيش آمده است که پس از خريد يک گجت جديد، با توصيه هاي فروشنده مبني بر شارژ دستگاه از ۸ الي ۱۲ ساعت و حتي عدم استفاده از وسيله در طول شارژ ، مواجه شده باشيد.‌ اين يک باور کاملا غلط است که در مورد باطري هاي ليتيومي صادق نيست. براي اولين بار تنها کافيست دستگاه خود را به برق زده و صبر کنيد تا شارژ آن به 100% برسد.

در نهايت جا دارد بدانيد باطري هاي ليتيومي هرچقدر هم که در نگهداري آنها کوشا باشيد، پس از چند ماه و چند سال شروع به ضعيف شدن ميکنند و نياز به تعويض دارند. پس اگر هم يکبار باطري خود را تا ‍100% شارژ کرديد و يا تا 0% شارژ آن را خالي کرديد خيال نکنيد که دنيا به پايان رسيده است! با رعايت نکات بالا باطري شما عمر بيشتري ميکند ولي در نهايت مانند ساير باطري ها احتياج به تعويض دارد.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 54
  • بازدید دیروز: 1682
  • بازدید کل: 3511230

دریافت کد فیدخوان