Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

استفاده از ضربان قلب به عنوان کليد رمزگشا

استفاده از ضربان قلب به عنوان کليد رمزگشا

در به خاطر سپردن رمزهاي عبور مشکل داريد؟

شايد بد نباشد از قلب تان به عنوان رمز عبور استفاده کنيد.

اين يک روش جديد است که از ضربان قلب هر شخص به عنوان کليد دسترسي استفاده مي کند.

براي مثال اطلاعات هارد شما بعد از اينکه با انگشت تان آن را لمس کرديد قابل دسترسي باشند. اما اين بار به جاي اثر انگشت، از ضربان قلب شما استفاده مي شود.

درست است که قلب ما با ضرباني نامنظم کار مي کند و در اوقات متفاوت سرعت اش تغيير مي کند. اما جالب اينجاست که محقق ها دريافته اند الگوي ضربان قلب هر کسي منحصر به فرد است و شبيه به هيچ فرد ديگري روي زمين نيست.

آنها توانسته اند با بررسي نوارهاي الکتروکارديوگرام افراد مختلف، يک فرمول رياضي براي استخراج اين الگوي منحصر به فرد به وجود بياورند که مي تواند به عنوان يک کليد براي باز کردن سيستم هاي رمزنگاري استفاده شود.

بررسي آنها نشان داده که کوچک ترين تغييري در اين الگو، سبب مي شود که کليد توليدي تغيير بکند و بنابراين مي توان با قابليت اطمينان زيادي از ضربان قلب هر فرد به عنوان يک روش اهراز هويت و رمزنگاري استفاده کرد.

براي اثبات ايده شان آنها سيستمي را ساخته اند که ضربان قلب هر فرد را از کف دست افراد مي خواند و کليد را توليد مي کند. سپس از طريق اين کليد به فرد اجازه مي دهند به اطلاعاتي رمزنگاري شده دسترسي پيدا کند.

هدف نهايي آنها توسعه سخت افزارهايي مانند هارد ديسک ها و ديگر گجت ها است که از ضربان قلب افراد به عنوان رمزگشاي اطلاعات استفاده مي کند.

  • منبع: www.narenji.ir
  • تاریخ: شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 16:34
  • نویسنده:
  • صفحه: عمومی
  • بازدید: 1007

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان