Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

پزشکی از راه دور

پزشکی از راه دور

در حالی که افرادی مثل تکنسین های فوریت های پزشکی و پزشکان ارتش، نجات بخشان واقعی زندگی افراد در معرض مرگ هستند، ولی گاه می شود که حتی آنها هم نیازمند کمک یا مشورت پزشکان بیمارستانی می شوند. در چنین مواقعی است که چیزی مثل لایف بوت 5، یعنی یک بسته پزشکی از راه دور جامع، می تواند به کار بیاید.

هر چند این تنها محصول از نوع خود نیست ولی کمپانی LifeBot ادعا می کند که این، کوچکترین، سبک ترین و پیشرفته ترین سیستم پزشکی از راه دور و قابل حمل است. با وزنی در حدود 6.8 کیلوگرم، این بسته قادر است وضعیت ضربان قلب بیمار، فشار خون و دمای بدن را رصد کند، ضمن اینکه می تواند نوار قلب و سونوگرافی نیز تهیه کند.

علاوه بر اینها، امکان ارسال صدا و تصویر نیز در این دستگاه گنجانده شده و قرار است نسل های بعدی آن از الکتروشوک هم برخوردار شوند. نمونه ای از اطلاعات ارسالی توسط دستگاه را در عکس زیر می توان مشاهده نمود.

داده ها به صورت رمزنگاری شده از طریق 4G یا 3G، LTE یا WiMax، یا وای-فای، ماهواره و ارتباطات رادیویی دیگر قابل دریافت و ارسال هستند. دستگاه به طور خودکار سرویسی را که کارایی بهتری داشته باشد انتخاب می کند.

سپس دکترها از مناطق دور، می توانند علائم حیاتی بیمار را با تأخیری در حد چند ثانیه چک کرده و راهنمایی های همزمان را ارائه کنند. لایف بوت ها می توانند در محل های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که این برای انجام جراحی های پیچیده، بسیار مفید است.

نسخه های اصلی این دستگاه با پشتیبانی وزارت دفاع امریکا و بودجه ای 14 میلیون دلاری ساخته شده اند. قیمت لایف بوت 5، از 20 هزار دلار شروع می شود.

 

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان