Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و باسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران
88633815 - 021

تبديل اسباب بازی دوران کودکی به ابزار مين روب

تبديل اسباب بازی دوران کودکی به ابزار مين روب

مسعود حسنی طراح افغان برای مبارزه مفید با میدان های مین گسترده کشورش، دست به کار ساخت یک ابزار پاک سازی مین ابداعی شده است.

این مین روب که Mine Kafon نام دارد، پروژه فارغ التحصیلی دانشگاه وی است. موزه هنرهای معاصر نیویورک این توپ غول پیکر را به عنوان یک ابزار ارزان قیمت و زیبای نابودی مین ها به نمایش گذارده است.

تمام داستان از سرزمین مادری مسعود حسنی شروع شد، کشوری که چهره زیبایش با مزارع مین (این میادین مرگ) سوراخ سوراخ شده است.

او Mine Kafon را از یکی از اسباب بازی های دوران کودکی اش الهام گرفته است: یک شیئ سبک به شکل تاج خروس که کودکان آن را برای مسابقه با یکدیگر می ساختند.

البته Mine Kafon تقریبا ۲۰ برابر بزرگتر از اسباب بازی است که منبع الهام آن بوده. این ابزار ارتفاعی مانند قد یک مرد بالغ دارد و از پلاستیک و بامبو ساخته می شود.

ساخت هر کدام از این دستگاه های مین روب تقریبا ۴۰ یورو هزینه دارد، که بسیار ارزان تر از دیگر راه حل های موجود است. اکنون ساخت هر مین تقریبا یک دلار هزینه دارد، اما بیرون آوردن آن از زیر خاک بیش از ۱۰۰۰ دلار خرج در بر دارد.

در این ابزار هر یک از چوب های بامبو به یک سر مکنده پلاستیکی مجهز شده که باعث می شود وزن آن هنگام وزش باد، فشار بیشتری روی سطح زمین وارد کند.

هر یک از این ابزارهای مین روب قبل از نابودی و از دست دادن تعداد زیادی از بازوهای خود، به طور میانگین چهار مین را خنثی می کند.

هر Mine Kafon به یک چیپ جی پی اس مجهز است که موقعیت آن در دشت های افغانستان را مشخص می کند. با جی پی اس داخلی این مین روب می توان مکان های پاک سازی شده و همچنین مسیرهای عاری از مین را شناسایی کرد.

 

 

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 1899
  • بازدید دیروز: 3365
  • بازدید کل: 4526109