Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

نفرتيتی، اولين عنکبوت پرنده فضانورد‎

نفرتيتی، اولين عنکبوت پرنده فضانورد‎

نفرتیتی که 100 روز از عمر کوتاه خود را میهمان یک آزمایشگاه کوچک فضایی در ایستگاه فضایی بین المللی بود، دیروز در زمین مرد. ناسا که او را در قالب یک طرح آزمایش فضایی، که شامل پیشنهادات دانش آموزان 14 تا 18 ساله بود، به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده بود، در مدت زندگی او در فضا اتاقک محل نگهداری اش را از طریق یوتوب برای زمینی ها پوشش می داد.

نفرتیتی به پیشنهاد عمر محمد به فضا فرستاده شده بود، دانش آموزی که کنجکاو بود بداند آیا یک عنکبوت پرنده می تواند در شرایط میکرو گرانشی غذا بخورد یا نه، زیرا این نوع عنکبوت تار نمی تند بلکه برای شکار، روی طعمه های خود می جهد.

آن طور که مشخص شد، نفرتیتی خودش را با شرایط میکرو گرانشی وفق داده و قادر بود با موفقیت غذایش را به چنگ آورد. ویدیوی زندگی او در عرشه ایستگاه فضایی، به طور مستقیم برای کلاس های درسی در سرتاسر دنیا پخش می شد.

ویلیام گرشتینر از ناسا ماه گذشته در متنی به مناسبت این آزمایش نوشت: «این عنکبوت، و ایده پشت پرواز در فضا، شاهدی هستند بر وسعت نظر نسل های جوان برخوردار از ذهن های پژوهنده در سرتاسر دنیا.»

نفرتیتی بعد از بازگشت به زمین و شرایط گرانش عادی به باغ وحش حشرات «اسمیت سونیان» برده شد. زندگی او در آنجا کوتاه بود و دیروز به مرگ طبیعی درگذشت.

او تنها 10 ماه سن داشت و گونه او معمولاً عمری در حد 1 سال دارند.

 

ارسال نظر

دریافت کد فیدخوان