Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه استعدادیابی ایران

Email: TestIQir@gmail.com

تلفن دفتر مرکزی: 88633815-021

 

 

پروژه اختاپوس ايتاليايی

پروژه اختاپوس ايتاليايی

 

برخي ارگانيسم هاي زنده داراي ماهيچه هايي با ساختار و خواص ويژه اي هستند که به آنها اجازه مي دهد که ميزان سفتي و انعطاف خودشان به شکل ويژه اي کنترل کنند.

براي مثال بازوهاي اختاپوس داراي چنين قابليتي است که آن را تبديل به موجودي ويژه و قدرتمند در درياها کرده است. و حالا دانشمندان توانسته اند يک بازوي اختاپوسي رباتيک توليد کنند که درون آب به نرمي حرکت پاي يک هشت پا، جمع شده و به اجسام خارجي واکنش نشان مي دهد.

اين بازوي رباتيک اختاپوسي اولين مرحله از يک پروژه ۱۳ ميليون دلاري است که توسط اتحاديه اروپا پشتيباني مي شود و توسط دانشمندان ايتاليايي در ايالت توسکاني اين کشور در حال انجام است.

اين تيم قصد دارد يک هشت پاي رباتيک با هشت بازوي کاملا کاربردي قابل انعطاف توليد کند، که احتمالا تا پايان سال جاري ميلادي به اتمام خواهد رسيد.

اين ربات براي ماموريت هاي نجات زير دريا قابل استفاده خواهد بود و تکنولوژي به کار رفته در آن، توليد ابزارهاي اندوسکوپي و جراحي با تکنولوژي فوق پيشرفته را ممکن مي سازد، تا اعمال جراحي درون بدن با راحتي و انعطاف بيشتري توسط ربات ها قابل انجام باشند.

اين بازوي رباتي ۴۳ سانتي متر طول داشته و مرکز آن از يک کابل فولادي تشکيل شده که تعدادي کابل نايلوني به آن متصل شده اند.

تمام اين مجموعه را يک پوست سيليکوني مي پوشاند. اين بازو با به کارگيري کابل ها دور اشياء پيچيده، آنها را در ميان گرفته و خود را به دور آنها سفت مي کند.

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 2004
  • بازدید دیروز: 3608
  • بازدید کل: 3309317

دریافت کد فیدخوان